Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Mick Jagger rázně: Moje děti nepotřebují půl miliardy dolarů! Kam by dal peníze z Rolling Stones?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Mick Jagger rázně: Moje děti nepotřebují půl miliardy dolarů! Kam by dal peníze z Rolling Stones?

Lenka Kučerová

28. září 2023 20:13

Mick Jagger z legendárních Rolling Stones.

Mick Jagger, frontman britské rockové skupiny The Rolling Stones, navrhl, že výnosy z tvorby kapely by mohly být využity pro charitativní účely. Uvedl to server Guardian.

Sir Mick Jagger vyslovil tuto myšlenku před nadcházejícím vydáním prvního studiového alba kapely s původním materiálem za téměř dvě desetiletí. Toto album má být vydáno v říjnu.

V rozhovoru pro list The Wall Street Journal se Jagger vyjádřil k možnosti prodeje "zpětného katalogu" skupiny z období po roce 1971 a naznačil, že tržby z tohoto prodeje by mohly být věnovány charitě, s cílem "udělat možná něco dobrého ve světě".

"Moje děti nepotřebují 500 milionů dolarů na to, aby si žily dobře," řekl. Zpěvák má osm dětí, přičemž naposledy se stal otcem koncem roku 2016, kdy mu porodila syna baletka Melanie Hamricková.

Raná díla skupiny The Rolling Stones jsou vlastněna jinými hudebními vydavatelstvími. Otázka vlastnictví celoživotního katalogu interpretů se stala důležitým tématem v éře online streamování hudby. V posledních letech několik hudebních hvězd, včetně Bruce Springsteena, Paula Simona a Stinga, prodalo práva na svá díla.

The Rolling Stones plánují vydání svého nového alba s názvem "Hackney Diamonds" dne 20. října. Na tomto albu spolupracovali s umělci jako Paul McCartney, Stevie Wonder, Elton John a Lady Gaga.

Skupinu The Rolling Stones tvoří Mick Jagger (80 let), Keith Richards (79 let) a Ronnie Wood (76 let). Kapela byla založena na začátku 60. let a v roce 1989 byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame. V roce 2021 oslavila skupina 60. výročí své existence evropským turné s názvem "Sixty".
 

Nejnovější zprávy