Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Miro Žbirka (†69): Jak vypadaly jeho poslední chvíle? Vdova promluvila!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miro Žbirka (†69): Jak vypadaly jeho poslední chvíle? Vdova promluvila!

Andrea Malá

16. února 2024 14:42

Miro Žbirka Video

Jsou to už více než dva roky, co zemřel Miro Žbirka. Byla to v listopadu roku 2021 rána pro Česko a Slovensko, ale zejména pro rodinu v čele s manželkou Kateřinou. Vdova nyní poskytla rozsáhlou zpověď v rámci televizního cyklu 13. komnata. 

"Vdova po zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi se vyrovnávala s náhlým odchodem milovaného muže, pro kterého byla nejen partnerkou, ale také dlouholetou manažerkou," píše se v anotaci nejnovější epizody pořadu. 

Žbirková před kamerou podotkla, že Meky se nikdy nesvěřoval se svými zdravotními problémy, které přitom byly dlouhodobé, zejména s imunitou. "Už když jsem ho poznala, tak jsem za ním byla v nemocnici v Plzni. Nepamatuji si turné, které by bylo bez nějakých antibiotik," prozradila Kateřina.

"Při sebemenším náznaku si vzal léky, protože říkal, že padnutá nádcha, což je rýma, je nejhorší pro zpěváka. A snažil si chránit hlas, aby byl co nejlepší. Pro něj byl hlas nejvíc," vysvětlila vdova. 

Když se Žbirkovi na podzim 2021 opět přitížilo, takže byla nutná hospitalizace, ani nejbližší si nemysleli, že už se z nemocnice nevrátí domů. Hudebník totiž již před lety jeden těžký zápal plic překonal. 

"Ale tentokrát už byl z té choroby tak vyčerpaný, že už ani nechtěl nic zkoušet. Měla jsem z něho pocit, jako by se vypnul," popsala Žbirková, jejíž muž v posledních dnech téměř nemluvil, ale stále poslouchal milované Beatles. Žbirka zemřel 10. listopadu 2021. 

Nejnovější zprávy