Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Moravcovi vyrostla nová konkurence: První slova moderátora před velkou výzvou!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Moravcovi vyrostla nová konkurence: První slova moderátora před velkou výzvou!

Andrea Malá

25. října 2023 17:15

Martin Čermák v současnosti moderuje Televizní noviny.

Nova vstupuje do ze svého pohledu neprobádaných vod, už v neděli poprvé nabídne novou diskuzní relaci Za pět minut dvanáct. Kdo ji bude moderovat a jak se na tento úkol těší? 

Už před časem jsme informovali, že Nova chystá konkurenci pro Otázky Václava Moravce a Partii. Relace Za pět minut dvanáct nabídne politickou diskuzi či rozhovor s osobností, která uplynulý týden hýbala Českou republikou. Obojí bude mít na starosti Martin Čermák.

Moderátor zdůraznil, že na rozhovory s politiky je z vysílání zvyklý. "Tady půjde samozřejmě o něco jiného, bude to mnohem náročnější. Kromě rozhovorů se budeme komplexněji věnovat i tématu, které daný týden nějakým způsobem rezonovalo v české společnosti. Nemusí jít pouze o politiku, ale například i o ekonomická či sociální témata," uvedl.

"V poslední části si do studia pozvu někoho, kdo nás zaujal, kdo uspěl, kdo je výjimečný. Může to být sportovec, umělec, návrhář, architekt, ale i třeba někdo, kdo s nasazením vlastního života zachránil někoho dalšího. Spektrum bude široké," dodal Čermák.

"Nedělní politická diskuze je v českém mediálním prostředí zakotveným formátem. Na TV Nova nám nějakou dobu chyběla, a proto jsme se rozhodli, že se k ní vrátíme. Je dalším důkazem, že neustále posilujeme naše zpravodajství. Chceme ji ale pojmout jinak, inovativněji, dostat ji náplní i zpracováním blíže k lidem," doplnil jej ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Nejnovější zprávy