Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Nejpřekvapivější zvrat v kariéře Jaromíra Soukupa! Co se chystá oznámit zaměstnancům?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nejpřekvapivější zvrat v kariéře Jaromíra Soukupa! Co se chystá oznámit zaměstnancům?

Andrea Malá

16. října 2023 15:50

Jaromír Soukup Video

Česko se minulý týden dozvědělo, že Jaromír Soukup částečně ztrácí kontrolu nad svým mediálním impériem. Až po několika dnech se ale ukazuje, jak vážné to je. Boháč by dokonce mohl zmizet z obrazovky. 

Kdo si přitom zapne některý z jeho kanálů, musí mít dojem, že mediální magnát je na ní neustále. Budoucnost televize by se ale mohla obejít bez něj, naznačují to alespoň informace deníku Právo.

"Soukup se chystá zaměstnancům Barrandova oznámit, že se stahuje z obrazovky. Oficiálně se to chystá zdůvodnit i rodinnými důvody, péčí o dítě," uvedl zdroj zmíněného listu, který tak připomněl i spor mezi Soukupem a jeho bývalou partnerkou Agátou Hanychovou o dceru Rozárku. 

Poloviční podíl v Empresa Media od Soukupa odkoupil Jan Čermák, který bude nově také jednatelem firmy. "Věřím, že máme zdravé jádro a že se nám proto toto obtížné období podaří překonat a v brzkém horizontu se vrátíme růstu a rozvoji. Jan Čermák a jeho tým je partner, se kterým to společně dokážeme," uvedl Soukup.

Čermák má vlastní společnost Servis-24, která soustředí na řešení firem zatížených dluhy. V loňském roce s ní vstoupil do zlínské NWT, která obchodovala s energiemi a skončila v insolvenci. 

Soukupova mediální skupina se nachází pod tlakem věřitelů, k nimž se řadí ČSOB, UniCredit nebo České Radiokomunikace. Hodnota pohledávek se pohybuje v řádu stovek milionů korun. 

Empresa Media zastřešuje časopisy Týden a Instinkt či Barrandov Televizní Studio, jehož televizní kanály dosahovaly letos v červenci více než dvouprocentního podílu sledovanosti na trhu. 

Nejnovější zprávy