Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Nekompromisní kat Paľo Habera: Z rozhodnutí nové ministryně se mu zvedá kufr!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nekompromisní kat Paľo Habera: Z rozhodnutí nové ministryně se mu zvedá kufr!

Andrea Malá

22. ledna 2024 16:26

Pavol Habera Video

Pavol Habera dal jasně najevo, co si myslí o tom, že nová slovenská ministryně kultury Martina Šimkovičová zrušila příkaz vydaný svou předchůdkyní po začátku války na Ukrajině před necelými dvěma lety a umožnila tak obnovení kulturní spolupráce s Ruskem a Běloruskem. Populární rocker je znechucen!

"Paní ministryně, nemohla byste tam ještě přidat, prosím, Severní Koreu? Děkuji," napsal šokovaný Habera, který dal svůj názor najevo zejména tím, že ke komentáři připojil zvracejícího smajlíka. 

Slovenské ministerstvo kultury v březnu 2022 pod vedením tehdejším ministryně Natálie Milanové (OĽaNO) vydalo příkaz, kterým zakázalo jakoukoliv komunikaci a spolupráci s Ruskem a Běloruskem. Podle aktuálních informací deníku Pravda se její nástupkyně rozhodla příkaz zrušit. 

List uvedl, že se mu podařilo získat rozhodnutí z 12. ledna, které nabylo platnosti o tři dny později. Podle oficiálního názvu jde o "rozhodnutí ministra o zrušení příkazu, kterým byla vydána opatření k situaci na Ukrajině". 

Příkaz se odvolává na předchozí rozhodnutí z 2. března 2022. "Všem organizacím ve zřizovatelské působnosti ministerstva kultury a jejich zaměstnancům, také organizačním útvarům a zaměstnancům ministerstva se přikazuje do odvolání přerušit jakoukoliv akademickou, kulturní či jinou podobnou oficiální spolupráci s Ruskou federací anebo Běloruskou republikou," stálo v dokumentu. 

Zmíněné zákazy od pondělí neplatí. "Ve světě jsou desítky válečných konfliktů a podle našeho názoru by na ně neměli doplácet umělci a kultura," řekl deníku mluvčí ministerstva Pavol Čorba.

Nejnovější zprávy