Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Nemocná Kate nevydrží doma. Co celé dny dělá?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nemocná Kate nevydrží doma. Co celé dny dělá?

Lenka Kučerová

12. června 2024 18:29

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate) Video

Princezna Kate už několik měsíců bojuje s rakovinou a drží se v ústraní, respektive se neúčastní žádných oficiálních akcí britské královské rodiny. Podle nejnovějších mediálních informací to ale neznamená, že by jen seděla doma a docházela do nemocnice. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Následné testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Rovněž přestala počítat s její účastí na nejrůznějších veřejných akcích.

Princezna z Walesu tak více než dva měsíce není lidem na očích, zatímco podstupuje chemoterapii. Podle zdrojů magazínu People už ale byla spatřena venku se svou rodinou i sama na pochůzkách. 

Oficiality se každopádně musí nadále obejít bez Kate. Podle deníku Mirror se totiž příští víkend nezúčastní nácviku Trooping the Colour, což je vojenská přehlídka u příležitosti narozenin panovníka. Buckinghamský palác sdělil, že manželka následníka trůnu se musí soustředit na léčbu rakoviny. 

Nejnovější zprávy