Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Novak Djokovič je hvězdou internetu. Tohle video jeho fanoušky dojalo

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Novak Djokovič je hvězdou internetu. Tohle video jeho fanoušky dojalo

Lenka Kučerová

19. listopadu 2023 11:49

Novak Djokovič s fanouškem

Srbský tenista Novak Djokovič se stal internetovým hrdinou. Video z turnaje mistrů v italském Turíně se stalo virálním hitem!

Na sociálních sítích se objevily záběry z turnaje mistrů v italském Turíně, které zachycují kromě slavného tenisty i jeho velkého, tělesně znevýhodněného fanouška. 

Ukázalo se, že jejich setkání nebylo náhodné. Před časem si Djokovič na sociální síti všiml, že muž je jeho velkým fanouškem a pomocí svého manažera Charlieho Gomeze ho pozval na zápas do Turína.

Fanoušek návrh přijal a tím se splnil jeho sen. "Dva dny jsem byl hostem Novaka Djokoviče a splnil se mi sen," řekl podle srbských médií.

"On a jeho tým byli fantastičtí. Vždy budu vděčný za to, co pro mě udělali. Doufám, že se brzy opět setkáme,“ řekl Lorenzo po setkání s Djokovičem pro kurir.rs.

Djoković je profesionální tenista z Srbska, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů v historii tenisu. Je známý svou vynikající hrou na všech površích a mimořádnými fyzickými schopnostmi.

Začal hrát tenis v mladém věku a brzy se zařadil mezi nadějné tenisové talenty. Jeho profesionální kariéra začala na konci roku 2003, a během následujících let postupně získal pozici mezi světovou špičkou. V roce 2008 dosáhl svého prvního grandslamového finále na US Open, kde podlehl Rogeru Federerovi.

Průlomovým rokem pro Djokoviće se stal rok 2011, kdy dosáhl neuvěřitelného úspěchu. Vyhrál tři ze čtyř grandslamových turnajů: Australian Open, Wimbledon a US Open. Tímto výkonem se stal prvním tenistou od Roda Lavera v roce 1969, kdo dokázal v jednom kalendářním roce vyhrát tři grandslamy. Djoković také získal prvenství na závěrečném turnaji ATP World Tour Finals a stal se světovou jedničkou na konečném žebříčku ATP.

Mimo tenis se Novak Djoković věnuje také charitativní činnosti a podporuje různé sociální a humanitární projekty. Je zakladatelem Nadace Novak Djoković, která se zaměřuje na podporu vzdělávání a rozvoje mladých lidí v Srbsku.

Nejnovější zprávy