Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Pavel Novotný hazarduje! Soud mu dává poslední šanci na nápravu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pavel Novotný hazarduje! Soud mu dává poslední šanci na nápravu

Andrea Malá

13. března 2024 21:29

Pavel Novotný

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) zatím nepůjde do vězení, musí však absolvovat sociální výcvik. Nařídil mu to Obvodní soud pro Prahu 5, který politikovi už v únoru udělil peněžitý trest za výrok o Palestincích. 

Novotnému byla o dvanáct měsíců prodloužena podmínka, která měla skončit v červenci, uvedl server idnes.cz. Důvodem pro aktualizaci trestu je fakt, že se starosta jedné z pražských městských částí dopustil dalších přestupů, zejména urážek.

Soudkyně Monika Hrmová podle zmíněného webu upozornila politika, že podmíněný trest může být změněn na podmíněný. Chování dotyčného ale vyhodnotila tak, že je možné mu dát ještě poslední šanci. 

Novotnému byl doporučen tzv. sociální výcvik pod dohledem probačního úředníka, kde se budou řešit zásady komunikace i dopady svého jednání. Podle usnesení by v případě pokračování problémů se zákonem hrozila přeměna trestu na nepodmíněný. 

"Beru to vážně, ale kvůli něčemu jinému – osobě státního zástupce. Nenechám se zavřít," řekl člen vládní ODS výše uvedenému webu. Novotný je starostou Řeporyjí od podzimu 2018, předtím byl osm let obecním zastupitelem. V minulosti se živil jako bulvární novinář. 

Nejnovější zprávy