Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Pavel Novotný zůstal v ODS! Felix Slováček to nemohl nechat bez reakce

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pavel Novotný zůstal v ODS! Felix Slováček to nemohl nechat bez reakce

Andrea Malá

19. června 2024 17:05

Pavel Novotný

K rozhodnutí ODS, která nakonec vůbec nepřistoupila k hlasování o vyloučení Pavla Novotného ze strany, si konečně řekl své i Felix Slováček. Právě kvůli výrokům na adresu jeho nemocné dcery Aničky se totiž celá kauza kolem řeporyjského starosty rozjela. Co hudebník říká tomu, jak to dopadlo? 

"Nevím, co bych k tomu měl říct. Myslím si, že každý si udělá svůj obrázek," řekl Slováček webu extra.cz v reakci na to, že úterní výkonná rada ODS nakonec řešila výsledky eurovoleb.

Předseda poslaneckého klubu Marek Benda řekl novinářům, že návrh na vyloučení ani nepodal. "Přestože překročil hranice slušnosti, zaznamenal jsem jeho veřejný projev omluvy, lítosti i odpovědného závazku odpracovat sto hodin na onkologickém pracovišti. Musíme umět odpouštět," uvedl na adresu Pavla Novotného. 

"Samozřejmě i já si myslím, že odpouštět je lidské, ale všechno má své meze. Stejné nebo podobné přestupky přece není možné donekonečna odpouštět," konstatoval hudebník, který dlouhá léta doprovázel legendárního Karla Gotta. 

Novotného setrvání ve straně se řešilo kvůli výrokům na adresu Aničky Slováčkové, dcery Slováčka a herečky Dády Patrasové, která opakovaně bojuje se zákeřnou rakovinou. Novotný později příspěvek o Slováčkové ze sociální sítě smazal a omluvil se.

"Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné. Jestli je to na vyhazov ze strany, od toho máme výkonnou radu. Bude mi to líto. Ale zasloužím si to a život půjde dál," uvedl starosta před časem na sociální síti X.

Výroky se už dříve zabývalo předsednictvo ODS, které je označilo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím ve straně. Například ministr financí a místopředseda strany Zbyněk Stanjura před časem v pořadu Otázky Václava Moravce řekl, že by uvítal, kdyby se Novotný rozhodl sám odejít.

Nejnovější zprávy