Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 22. června 2026

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

Pavel Vítek se zotavuje z infarktu: Může za něj až sto koncertů za rok?!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma INCORP MEDIA GROUP s.r.o., IČ: 118 23 054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2026 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pavel Vítek se zotavuje z infarktu: Může za něj až sto koncertů za rok?!

Andrea Malá

22. června 2026 8:44

Pavel Vítek a Janis Sidovský

Největší obavy o Pavla Vítka, jehož potkaly poměrně vážné zdravotní problémy, už vzaly za své, protože zpěvák je po propuštění z nemocnice doma. Nadále se ale zotavuje z infarktu, po kterém možná bude muset upravit svůj pracovní režim. 

O Vítkových problémech jako první informoval jeho manžel Janis Sidovský. "Letos, bohužel, výročí slavit nebudeme, protože se Pavel zotavuje ze zdravotní komplikace, která se stala minulý týden. Je v nejlepší odborné péči a daří se mu stále lépe," napsal na sociální síti v uplynulých dnech. 

"K aktuálnímu zdraví Pavla nebudeme nic sdělovat a prosím o respektování soukromí. Pavel by se měl brzy vrátit na jeviště, na koncerty 4 Tenorů i na nádvoří hradu Karlštejn v představení Noc na Karlštejně," prozradil producent. "Děkujeme za podporu a přejeme každému hodně lásky a především zdraví," vzkázal na závěr. 

Sám Vítek již v prvním rozhovoru, který dal po propuštění z nemocnice, potvrdil, že prodělal středně těžký infarkt. Nechce ovšem moc spekulovat o tom, co mohlo být příčinou.

"Těžko říct, čeho to byl následek, pravdou je, že se 4 Tenory máme až sto koncertů za rok, k tomu hraju v Noci na Karlštejně na hradě Karlštejn a mám i svoje vystoupení a vlastní pořad v Českém rozhlase Region, který natáčím každý týden," řekl deníku Aha!. 

Vítek připustil, že v pracovním nasazení bude muset zvolnit. Vždyť nedávno absolvoval koncertní turné v USA. "Navíc jsme letěli z Prahy až do Cedar Rapids, což je třináct hodin s přestupem v Helsinkách. Tam jsme zpívali na Ekonomickém fóru, přišel nás pozdravit třeba vnuk Madeleine Albrightové. Pak nás čekal koncert pro krajany v Chicagu, natáčení klipu Massachusetts v New Yorku a koncert v Carnegie Hall. Bylo toho hodně, ale zážitků jsme měli spoustu," dodal. 

Nejnovější zprávy