Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Poslední rozloučení s Ladislavem Županičem (†80): Kdy a kde se uskuteční?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Poslední rozloučení s Ladislavem Županičem (†80): Kdy a kde se uskuteční?

Andrea Malá

14. prosince 2023 9:24

Ladislav Županič

Náhlá smrt Ladislava Županiče ve věku 80 let o uplynulém víkendu zasáhla tuzemskou hereckou obec. Rodina již oznámila, kdy se kolegové a kamarádi rozloučí se známým hercem a českým hlasem Clinta Eastwooda.

Poslední rozloučení se uskuteční příští týden ve středu 20. prosince ve Velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích. Smuteční obřad začne hodinu po poledni. 

"S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že nás navždy opustil milovaný manžel, tatínek, dědeček a bratr Ladislav Županič. Zemřel v sobotu 9. prosince 2023 ve věku 80 let," stojí v parte podle deníku Blesk.

Županič se narodil v Prostějově a vystudoval JAMU v Brně. Kariéru významně spojil s Hudebním divadlem Karlín v Praze, kde začal v 70. letech jako herec, ale mezi lety 1993 až 2003 byl také ředitelem divadla. 

Celoživotní mistrovství herce bylo oceněno v roce 2016, kdy dostal cenu Thálie v kategorii muzikál a opereta. Kromě herectví v divadle či filmu se věnoval dabingu. Mluvil například postavy ztvárněné legendárním americkým hercem Clintem Eastwoodem.

Nejnovější zprávy