Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Ladislav Županič předpověděl svou brzkou smrt! Děsivé obavy se proměnily ve skutečnost

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Ladislav Županič předpověděl svou brzkou smrt! Děsivé obavy se proměnily ve skutečnost

Veronika Jirásková

11. prosince 2023 19:13

Ladislav Županič

Českou veřejnost zasáhla smutná zpráva o úmrtí herce Ladislava Županiče, který zemřel v sobotu ve věku 80 let. Jeho odchod se bohužel shodoval s jeho předchozími obavami, neboť před časem sám předpověděl svou smrt.

Herec Ladislav Županič v jednom ze svých posledních rozhovorů se přiznal k velké obavě, která ho pronásledovala po zbytek jeho času.  

"Před každou premiérou v divadle jsem se bál, že umřu na infarkt. Nejvíc jsem si to říkal u zkoušek na představení Producenti," řekl v září herec Blesku

"Pokud mě neskolí infarkt, tak to přežiju, dodával jsem si kuráž," přiznal webu Županič.

Herec tak nevědomky naznačil svou vlastní smrt, a bohužel, jak se zdá, se mu tato nešťastná předpověď vyplnila. V sobotu totiž utrpěl infarkt ve Vinohradské nemocnici v Praze, což se mu stalo osudným. Tato předpověď se mu naplnila pouhé tři měsíce poté, co ji vyřkl. 

Herec Ladislav Županič nás opustil v sobotu ve věku 80 let. Věnoval velkou část své kariéry dabingu, kde propůjčil svůj hlas postavám jako Michal Dočolomanský ve filmu Tajemství hradu v Karpatech. Nicméně je nejvíce spojován s americkým hercem Clanem Eastwoodem.

„Měl jsem kliku, že jsem skoro všechny jeho filmy daboval, v nadsázce tedy rád říkám, že s Eastwoodem už nějakou dobu společně stárneme. Můžu potvrdit, že se postupem času neskutečně lepší,“ uvedl Županič letos v létě pro CNN Prima NEWS.

V české kultuře zanechal charismatický umělec také nesmazatelný otisk. Jeho jméno se vepsalo do paměti fanoušků díky rolím, jako je Eda v komedii Kameňák nebo komorník Žán v pohádce Princezna ze Mlejna. Exceloval i v období před revolucí, kdy se proslavil krásnými postavami, například panem Hermanem v seriálu Arabela.

Županič byl držitelem ceny Thálie 2015 za celoživotní herecko-pěvecké mistrovství. Je spjat především s pražským Hudebním divadlem v Karlíně, kde vytvořil desítky úspěšných rolí a které také vedl. Hrál ve filmu, televizi a vedle dabingu i v rozhlasu.

Nejnovější zprávy