Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

PRAVDA o zdraví princezny Kate už je venku! Proč to tak trvalo?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

PRAVDA o zdraví princezny Kate už je venku! Proč to tak trvalo?

Andrea Malá

4. dubna 2024 21:41

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Jednou z velkých březnových zpráv bylo oznámení britské princezny Kate, která odhalila, že jí byla diagnostikována rakovina. Zpráva přišla krátce před Velikonocemi a zřejmě tomu předcházelo velké přemýšlení o tom, kdy se půjde s pravdou ven. 

Podle magazínu People načasovala princezna Kate oznámení na pátek 22. března zejména kvůli dětem. Zdroje časopisu tvrdí, že video bylo zveřejněno ve chvíli, kdy to podle paláce bylo nejlepší pro ni, prince Williama a jejich děti. Pár podle lidí z jejich okolí dělá všechna rozhodnutí s ohledem na Prince George, princeznu Charlotte a prince Louise. 

Média zdůraznila, že oznámení přišlo v první den školních prázdnin, aby rodina následně mohla trávit čas společně v soukromí. Podle dostupných informací se pětice vydala strávit Velikonoce na venkovské sídlo Anmer Hall v Norfolku.

Magazín zmínil i to, že Kate odhalila diagnózu před Velikonocemi, kdy se podle původních vyjádření po plánované lednové operaci břicha měla začít vracet k povinnostem. Monarchie tak dala jasně najevo, že se návrat do práce odkládá. 

Svět se o diagnóze dozvěděl předminulý týden v pátek. Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy