Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Princ Harry dorazil do Londýna! A Meghan...

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry dorazil do Londýna! A Meghan...

Lenka Kučerová

6. února 2024 17:27

princ Harry a Meghan Markle Video

Britský princ Harry v úterý přijel do Londýna, aby navštívil svého otce, krále Karla III., kterému nečekaně diagnostikovali rakovinu.

Harry přiletěl na londýnské letiště Heathrow. Podle médií se jeho noční let z Kalifornie zpozdil kvůli nepříznivému počasí. Harryho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu, a dvě děti - princ Archie a princezna Lilibet - zůstaly doma v USA.

Buckinghamský palác v pondělí podvečer oznámil, že králi Karlovi III. diagnostikovali rakovinu a začal se podrobovat léčbě. Neupřesnil přitom, o jaký druh rakoviny jde, údajně to však není rakovina prostaty. Lékaři 75letému králi doporučili, aby na dobu léčby odložil svá veřejná vystoupení.

Diagnóza rakoviny u 75letého krále Karla III. byla stanovena včas. Uvedl to v úterý britský premiér Rishi Sunak. Světoví lídři mu nyní přejí brzké uzdravení.

"Naštěstí se to podařilo zachytit včas a teď si všichni budou přát, aby dostal potřebnou léčbu a aby se naprosto uzdravil," řekl Sunak v rozhovoru pro britskou zpravodajskou stanici BBC. "Myslím, že v to všichni doufáme a modlíme se za to. Já jsem s ním samozřejmě v pravidelném kontaktu a budu s ním komunikovat jako obvykle," dodal.

"Přejeme Jeho Veličenstvu úplné a rychlé uzdravení. Nepochybuji o tom, že bude znovu v plné síle, a vím, že celá země mu přeje všechno dobré," napsal už dříve na platformě X Sunak. Brzké a úplné uzdravení popřál Karlovi jménem své země i kanadský premiér Justin Trudeau.

Americký prezident Joe Biden vyjádřil znepokojení nad zdravotním stavem britského krále. Karlovi III. popřáli brzké uzdravení mnozí další světoví lídři.

Nejnovější zprávy