Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Princ Harry na svou matku nezapomíná. Pokračuje v odkazu princezny Diany!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry na svou matku nezapomíná. Pokračuje v odkazu princezny Diany!

Lenka Kučerová

7. listopadu 2023 20:59

princ Harry a Meghan Markle Video

Britský princ Harry je dlouhodobě oddán závazku své matky, která bojovala proti viru HIV. Pokračuje proto v její práci a pokouší se o odstranění stigmatizace spojené s nemocí AIDS. Harry například v minulosti vyzval lidi, aby se nechali testovat na toto onemocnění. 

V roce 1987 si princezna Diana zanechala výrazné pozitivní gesto, když navštívila pacienty s AIDS v londýnské nemocnici a potřásala jim rukou. T

oto gesto se stalo důležitým milníkem v boji proti stigmatizaci osob s touto nemocí. Princ Harry sám se později zapojil do kampaní týkajících se boje proti AIDS.

Princ Harry cítí povinnost pokračovat v práci své matky, která podle něj nebyla dokončena. Ve svém projevu bývalému kapitánovi velšské ragbyové reprezentace, Garethu Thomasovi, který v roce 2019 oznámil, že je HIV pozitivní, Harry řekl: "Cítím povinnost pokusit se v tom pokračovat, jak jen to bude možné. Víte, nikdy ji nebudu moci nahradit, zejména v této konkrétní oblasti, kvůli tomu, co dělala, za čím stála a jak hlasitě se k této problematice vyjadřovala."

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že na konci roku 2020 žilo s virem HIV přibližně 38 milionů lidí a že od vypuknutí epidemie v 80. letech nemoc AIDS způsobila více než 36 milionů úmrtí.

Princ Harry tak přináší pozornost k důležitému problému veřejného zdraví a zdůrazňuje význam pokračování v boji proti této nemoci a spojené stigmatizaci.


 

Nejnovější zprávy