Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Princ Harry přijde o statisíce! Tenhle soud se mu pořádně vymstil!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry přijde o statisíce! Tenhle soud se mu pořádně vymstil!

Lenka Kučerová

17. prosince 2023 10:18

princ Harry a Meghan Markle Video

Princ Harry musí kvůli právnímu sporu proti vydavateli deníku The Mail soudu zaplatit téměř 50 tisíc liber, což představuje částku téměř jeden a půl milionu korun. Nejvyšší soud v Londýně nařídil princovi, aby pokryl právní náklady vydavatele deníku Mail on Sunday poté, co se neúspěšně pokusil o mimosoudní vyrovnání.

Soudce rozhodl, že v případě nesouhlasu ohledně finanční částky bude nutné posoudit právní náklady, a princ Harry je povinen zaplatit 48 447 liber protistraně do konce letošního roku.

Princ Harry podal žalobu na Mail On Sunday kvůli článku, v němž redaktoři tvrdili, že jeho PR asistenti se snažili manipulovat s rozepří s ministerstvem vnitra, což vedlo k rozhodnutí o snížení nákladů na jeho policejní ochranu hrazenou daňovými poplatníky.

Ministerstvo vnitra odůvodnilo, že policisté nejsou určeni jako soukromá ochrana pro bohaté jednotlivce. Princ Harry argumentoval, že má nárok na policejní ochranu podobně jako fotbalové kluby platí za policejní přítomnost na svých akcích.

Princ Harry původně měl nárok na státní ochranu před opuštěním královské rodiny a Velké Británie, ale ministerstvo později rozhodlo o jejím odnětí. Od té doby spoléhá na soukromou bezpečnostní agenturu, která však nemá dostatečné pravomoci.

V rámci právního sporu týkajícího se jeho ochrany argumentuje právnička prince Harryho, Shaheed Fatimaová, že odebrání ochrany bylo nezákonné a nespravedlivé. Tvrdí, že jde o právo na bezpečnost a ochranu jednotlivce, které nemělo být narušeno. Princ Harry zdůraznil, že stále považuje Velkou Británii za svůj domov, ale nelze ji považovat za bezpečné místo pro svou rodinu.

Nejnovější zprávy