Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Princ Harry vycouval ze sporu! Pravda by se totiž ukázala

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry vycouval ze sporu! Pravda by se totiž ukázala

Andrea Malá

20. ledna 2024 11:51

Princ Harry

Právní bitvy prince Harryho s britskými médii pokračují i v letošním roce. Aktuálně se ale smiřuje s neúspěchem. Stáhl totiž žalobu na vydavatele bulvárního nedělníku Mail on Sunday, informovala BBC

Harry žaloval Mail on Sunday kvůli urážce na cti. Vadil mu článek z předloňského roku, v němž stálo, že nabídl, že zaplatí policejní ochranu rodiny do té chvíle, než bude zahájen samostatný soudní spor s britskou vládou. Syn krále Karla III. stáhl žalobu několik hodin před vypršením termínu pro podání důkazů. 

Podle deníku Daily Mail rovněž uvedl, že právníci prince měli poslední hodiny na odevzdání seznamu důkazů, které chtěli v kauze předložit. 

Během procesu by se dokumenty dostaly na světlo světa, takže by se mohlo ukázat, že se Harry snažil uvést veřejnost v omyl. Proto Harryho obhájci v pátek oznámili, že v případu nebudou pokračovat, míní britská média. 

Harry nyní bude muset zaplatit náklady související se stažením žaloby. Vydavateli Mailu on Sunday zaplatí 250 tisíc liber (více než 7 milionů korun), odměna pro právníky bude téměř dvojnásobná. Celkově byly náklady vyčísleny na přibližně 750 tisíc liber (přes 21 milionů korun).

Nejnovější zprávy