Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Princ William otevřeně: Je fér vám něco říct...

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ William otevřeně: Je fér vám něco říct...

Lenka Kučerová

8. února 2024 21:56

William, princ z Walesu Video

Princ William se ve středu vrátil k plnění povinností poté, co se věnoval rodině kvůli zdravotním problémům manželky, která v lednu absolvovala operaci břicha. Následník trůnu musí zaskakovat za indisponovaného krále Karla III., jemuž lékaři diagnostikovali blíže nespecifikovaný typ rakoviny.

Následník trůnu promluvil na charitativní akci londýnské letecké záchranné služby. "Chci využít této příležitosti a poděkovat za milé zprávy plné podpory pro Catherine a mého otce, zejména v posledních dnech," řekl princ podle magazínu People.

"Je fér říct, že pár posledních týdnů mělo hlavně 'zdravotní' fokus. Tak jsem si řekl, že přijdu na akci letecké záchranky, abych tomu unikl," zavtipkoval William. 

Princezna Kate se momentálně zotavuje po lednové operaci břicha. Přesunula se domů do Windsoru, kde již pokračuje v domácím léčení. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích.

Na veřejnosti se nemůže ukazovat ani Karel III. Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Nejnovější zprávy