Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Princezna Kate: Kdo znal pravdu o její nemoci dříve než ostatní?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate: Kdo znal pravdu o její nemoci dříve než ostatní?

Andrea Malá

28. března 2024 18:11

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Zítra uplyne týden od chvíle, kdy princezna Kate po mnoha spekulacích odhalila, že lékaři u ní diagnostikovali rakovinu. Pro spoustu lidí z jejího okolí to byl šok, zní z Velké Británie. Kdo všechno věděl o nemoci s předstihem? 

Princezna z Walesu před necelým týdnem prozradila, jaký je její zdravotní stav. Před veřejným oznámením to vědělo jen několik lidí, zatímco i někteří blízcí přátelé nic netušili. "Byl to pořádný šok," uvedl jeden z přátel pro magazín People. Okruh osob, které znali diagnózu předem, byl velmi malý. 

Pro Kate je momentálně důležitá zejména rodina. "Společná zábava je pro ni velice důležitá. Je to o tom, že chce cítit podporu. Vůbec se necítí být izolována," řekl rodinný známý. 

Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Princezna z Walesu není jediným členem královské rodiny, kterému byla v poslední době diagnostikována rakovina. Léčbu momentálně podstupuje i sám král Karel III. 

Nejnovější zprávy