Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Princezna Kate pomohla nemocnému člověku! Ten teď prozradil detaily

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate pomohla nemocnému člověku! Ten teď prozradil detaily

Lenka Kučerová

16. dubna 2024 21:38

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Princezna Kate podstupuje chemoterapie, protože jí byla diagnostikována rakovina. S touto nemocí bojuje mnoho lidí po celém světě, výjimkou nejsou ani obyčejní Britové. Jeden z nich nyní promluvil o tom, jak ho princezna podpořila, když sám s nemocí zápasil. 

Třiapadesátiletý Paul Philip Roberts se dal s princeznou do řeči před pěti lety v Blackpoolu, kde byla Kate s manželem na pracovní cestě. Povídali si pět minut. "Říkal jsem, jak se mi změnil život. Bylo to těžké. Zeptala se mě, co je to za rakovinu. 'Panebože, to je hrozné. Musíte vytrvat,' řekla mi a objala mě," prozradil Roberts pro BBC.

"Popřála mi všechno štěstí na světě a vyslechla mě. Záleželo jí na mě, to mě ohromilo," svěřil se obyčejný Brit, kterého mrzí, že princezně byla diagnostikována rakovina. "Cítím s ní a mám pro ni mnoho empatie, protože je to tak skvělá dáma," podotkl.

Roberts věří, že diagnóza manželky následníka trůnu může pomoci zvednout ostatní lidi ze židlí, aby podstoupili preventivní prohlídky. "Je to prospěšné pro komunitu a celý svět, když si uvědomíte, kolik lidí tím může zachránit," dodal. 

Kate v březnu sdělila, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy