Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Princezna Kate rozněžnila vojáky: Dojemná omluva kvůli rakovině!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate rozněžnila vojáky: Dojemná omluva kvůli rakovině!

Andrea Malá

13. června 2024 11:00

William, princ z Walesu s princeznou Kate

Princezna Kate se zcela soustředí na léčbu zákeřné rakoviny, takže veškeré pracovní povinnosti ve službách královské rodiny šly stranou. Smířit se s tím museli i vojáci, nad kterými má manželka následníka trůnu záštitu. Alespoň jim ale napsala dojemný dopis!

Princezna v dopise vyjádřila, že je hrdá na celý regiment, a omluvila se za svou neúčast na nácviku. "Je mi velice líto, že jsem vás nemohla pozdravit na letošním Colonel's Review. Prosím, předejte mou omluvu celému regimentu. Věřím, že vás brzy budu moci opět reprezentovat," napsala manželka následníka trůnu.

Irish Guards sdělily, že příslušníky regimentu dopis od Kate velice dojal. "Nadále přejeme Její královské výsosti zotavení a všechno nejlepší," uvedla jednotka na sociální síti X.

Deník Mirror s předstihem informoval, že princezna z Walesu se během druhého červnového víkendu nezúčastní nácviku Trooping the Colour, jemuž se v Británii říká Colonel's Review. Buckinghamský palác sdělil, že manželka následníka trůnu se musí soustředit na léčbu rakoviny. 

Nedorozumění ohledně účasti Kate na přehlídce vzniklo už v březnu, kdy se její jméno na pár hodin objevilo na seznamu účastníků. Britská armáda musela rychle sjednat nápravu. 

Nejasnosti tehdy vyvstaly poté, co Kensingtonský palác nepotvrdil účast princezny. Chyba zřejmě nastala na straně armády, která se před publikováním informace neinformovala u královské rodiny. Vojáci nejspíš deklarovali účast z toho důvodu, že Kate má formální záštitu nad jedním z regimentů. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí.

Nejnovější zprávy