Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Princezna Kate už není v nemocnici: PRVNÍ VYJÁDŘENÍ po propuštění!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate už není v nemocnici: PRVNÍ VYJÁDŘENÍ po propuštění!

Andrea Malá

29. ledna 2024 16:16

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Lékaři v pondělí propustili princeznu z Walesu Kate z nemocnice, kde byla téměř dva týdny kvůli plánované operaci břicha. Ve stejném zařízení jako ona je nadále hospitalizovaný britský král Karel III., který podstoupil minulý týden zákrok kvůli zvětšené prostatě. 

Podle prohlášení Kensingtonského paláce, které citovala BBC, se Kate zotavuje podle plánu. Nyní se přesouvá domů do Windsoru, kde bude pokračovat v domácím léčení. Po téměř dvou týdnech se vrátí k dětem a manželovi Williamovi, který ji během hospitalizace navštívil v nemocnici. 

Palác dále uvedl, že princ a princezna z Walesu chtějí ohromně poděkovat lékařskému personálu a také lidem z celého světa za přání brzkého uzdravení. 

Kate se neobjevila na veřejnosti od Vánoc, na soukromou kliniku London Clinic nastoupila a také ji dnes opustila, aniž by ji kdokoliv spatřil. V nemocnici strávila celkem třináct nocí. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích. 

Manželka následníka trůnu byla hospitalizována ve stejném zařízení, které aktuálně ošetřuje krále Karla III. Panovník před pátečním zákrokem kvůli zvětšené prostatě snachu navštívil. Sám pro tuto chvíli ještě zůstává v péči lékařů. 

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže. 

Nejnovější zprávy