Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Princezna Kate v nové roli? Až bude zdravá, může být všechno jinak!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate v nové roli? Až bude zdravá, může být všechno jinak!

Andrea Malá

10. června 2024 9:57

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

I pro Brity, kteří žijí se svou monarchií každý den, je těžké se vyznat ve spleti informací o princezně Kate. Manželka následníka trůnu už několik měsíců svádí boj s rakovinou, přičemž zatím není vůbec jasné, kdy se vrátí k pracovním povinnostem. A až se vrátí, budou se možná mnozí lidé divit. 

Například zatím nepadlo žádné datum návratu princezny k pracovním povinnostem. Pouze zaznělo, že se vrátí k práci, až dostane zelenou od doktorů. A náročná léčba zatím pokračuje...

Zahraniční média připomínají, že Kate a William bývali těmi členy královské rodiny, kteří se na veřejnosti ukazovali nejčastěji. Podle zdroje magazínu Us Weekly je však možné, že manželka následníka trůnu už se nevrátí do té role, na kterou u ní lidé byli zvyklí. 

Co přesně to znamená, to se můžeme jen domnívat. Zdroj dodal, že princezna nyní přehodnocuje, jaké pracovní závazky v rámci rodiny si na sebe vezme, až lékaři svolí k jejímu návratu do "plné polní".

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí.

Nejnovější zprávy