Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Princeznu Kate nabíjí vzkazy z celého světa! Palce jí drží Sunak či Fiala

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princeznu Kate nabíjí vzkazy z celého světa! Palce jí drží Sunak či Fiala

Andrea Malá

23. března 2024 20:28

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Z celého světa přicházejí princezně Kate od pátečního večera přání brzkého uzdravení. Manželka následníka trůnu totiž prostřednictvím videa na sociální síti oznámila, že jí lékaři diagnostikovali rakovinu. Nyní podstupuje chemoterapii. 

"Přeji Catherine, princezně z Walesu, a všem lidem, kteří bojují s rakovinou, mnoho sil a brzké uzdravení," napsal premiér Petr Fiala (ODS) na sociální síti X. "Vím, že spolu s námi přeje mnoho Čechů Její královské Výsosti princezně z Walesu brzké uzdravení. Děkuji vám," uvedl britský velvyslanec v ČR Matt Field.

Britský premiér Rishi Sunak v pátek řekl, že je v myšlenkách s princeznou Kate a její rodinou. "Princezna Kate má lásku a podporu celé země, zatímco pokračuje ve zotavování," podotkl.

Podle Sunaka prokázala statečnost tím, že šla s pravdou ven. "V posledních týdnech čelila neférovému zacházení ze strany některých médií a na sociálních sítích. Když jde o zdraví, má právo na soukromí jako každý z nás. Vím, že mluvím za celou zemi, když jí přeji plné a brzké zotavení," dodal ministerský předseda.

Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy