Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Revoluce uvnitř monarchie? Karel III. ustupuje z pozic ve prospěch Williama!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Revoluce uvnitř monarchie? Karel III. ustupuje z pozic ve prospěch Williama!

Andrea Malá

15. května 2024 12:03

Král Karel III.

Král Karel III. v pondělí slavnostně odevzdal vysoký vojenský titul princi Williamovi. Šlo o vzácné společné vystoupení otce se synem v době, kdy se panovník léčí s blíže nespecifikovaným typem rakoviny, informovaly agentury. 

Karel III. odevzdal Williamovi titul hlavního plukovníka armádního letectva, kterým byl monarcha dvaatřicet let. Ceremoniál proběhl před vrtulníkem Apache a za přítomnosti personálu Armádního leteckého muzea na jihu Anglie. 

"Je to opravdu velmi dobrý pilot," řekl král o svém synovi, bývalém pilotovi pátrací a záchranné helikoptéry Britského královského letectva (RAF). Ceremonie byla nejnovějším závazkem krále, který se od konce dubna pomalu vrací k plnění povinností. 

Karel III. během akce prohlásil, že se loučí se smutkem. Nicméně konstatoval, že armádní letectvo bude pod vedením syna sílit. "Dávejte na sebe pozor, a ani neumím vyjádřit, jak moc jsem hrdý na to, že jsem s vámi mohl po celý ten čas spolupracovat," nechal se slyšet.

Převod titulu byl oznámen dopředu už loni v srpnu v souvislosti s nástupem Karla III. na britský trůn. Princ William během prvního dne ve funkci strávil čas s jednotkami, prohlédl si výcvik či vybavení a pobavil se s vojáky. 

Nejnovější zprávy