Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Rodinné tajemství Josefa Laufera (†84): Kam zmizel jeho mladší bratr?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Rodinné tajemství Josefa Laufera (†84): Kam zmizel jeho mladší bratr?

Andrea Malá

2. května 2024 14:05

Jaroslava Obermaierová, Josef Laufer a Yvetta Blanarovičová

Česko se minulý týden rozloučilo s legendárním Josefem Lauferem, který v dubnu po čtyřech letech v kómatu zemřel. Rodina uspořádala smuteční obřad pro blízké a přátele. A vyšly najevo i některé méně známé skutečnosti. 

Je otázkou, kolik lidí vlastně vědělo, že Josef Laufer měl mladšího bratra. Allan se zprvu chtěl vydat ve stopách staršího sourozence a být také hercem. Jak upozornila stanice CNN Prima News, dokonce si zahrál po boku Jana Třísky v detektivce pro děti Martin a červené sklíčko.

Zlom nastal - jako v životě mnoha jiných lidí, když v roce 1968 vpadla do Československa vojska zemí Varšavské smlouvy v čele se Sověty. Allan se rozhodl emigrovat. V Londýně se věnoval malířství, vytvořil také několik animovaných filmů. Nakonec zakotvil na Tenerife, kde se začal věnovat paranormálním jevům. 

Josef Laufer se narodil ve francouzském Sables d'Olonne v srpnu 1939. Otec pocházel ze Slovenska a živil se jako lékař, maminka byla rodilá Španělka. Jejich umělecky nadaný syn se dostal do tehdejšího Československa až v roce 1947. 

Během vojenské základní služby začal s ochotnickým divadlem a režií, po absolvování vojny začal hostovat v Divadle ABC. V roce 1965 absolvoval herectví na DAMU. Následně začal vystupovat v muzikálech, filmech či televizních pořadech. Rozběhla se mu i kariéra popového zpěváka. S tou je však spojena i velká kontroverze kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka.

Laufer byl ženatý, s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou měl dceru Ester, která za otcem v posledních letech docházela do nemocnice, kde ležel v umělém spánku po operaci, kterou absolvoval v březnu 2020.

Nejnovější zprávy