Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Rytmus a VELKÁ ROLE ve filmu Válka policajtů (Vojna policajtov). To bude nářez!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Rytmus a VELKÁ ROLE ve filmu Válka policajtů (Vojna policajtov). To bude nářez!

Veronika Jirásková

26. září 2023 21:44

Rytmus ve filmu Vojna policajtov (Válka policajtů) Video

Na Slovensku v těchto dnech dokončují nový film, který zřejmě po politickém thrilleru Sviňa, opět pohne slovenskou společností. A svou velkou roli si zde střihne i úspěšný zpěvák Rytmus neboli Patrik Vrbosvký.

Režisér Rudolf Biermann se po úspěchu politického thrilleru "Svině," který natočil spolu s Mariannou Čengel Solčanskou, vrhl do samostatné režie filmu "Válka policistů." Scénář od Arpáda Soltésze slibuje intenzitu a naléhavost. První záběry z tohoto filmu nyní představují, a zdá se, že znovu otřese slovenskou společností. Film nám umožní nahlédnout do reality slovenského života, o které jsme možná neměli ani tušení.

„Příběh apeluje na to, jak je stále stejně důležité připomínat si dobu, ve které jsme žili, a zároveň tak přiblížit minulost dnešním a příštím generacím,“ říká režisér a producent Rudolf Biermann. „Ze svých dějin by se měli poučit nejen z učebnic a lavic středních a vysokých škol. A právě film je k tomu skvělým vyjadřovacím prostředkem,“ dodává.

Film "Válka policistů" představuje boj kapitána Miky Mika (Alexander Bárta), samostatného policejního operativce, který se obratně pohybuje na hranici zákona v chaotickém prostředí východoslovenského podsvětí na začátku 90. let. Zde existuje křehká symbióza mezi lokálními mafiánskými gangy, které mají tajné dohody se SIS, podnikateli a místní policií, která je štědře odměňována za to, že zavírá oči před zločiny.

Prostředí, ve kterém se kapitán Miko pohybuje, ho naučilo, že nikomu nemůže věřit. Když je mu přidělen partner Igor Molnár, zjišťuje, že jsou si v mnohém podobní. Oba jsou součástí systému, který chtějí změnit. Už jsou unavení z toho, že chytají zločince, kteří jsou druhý den propuštěni, přestože jsou usvědčeni důkazy.

Systém, který chtějí Miko a Molnár změnit, rychle reaguje na jejich snahu, a to vede k sérii událostí, které končí tragédií. Zdá se, že pomsta může být silným motivačním faktorem, i když někdy může znamenat i vlastní záhubu.

Kromě Alexandra Bárty a Juraje Loje se ve filmu objeví další herecké talenty, jako Robert Jakab, Marián Mitaš, Anežka Petrová, Broně Kováčiková, Ady Hajdy, Dušan Cinkota, Jevgenij Libezňuk a mnozí další.

Video: VOJNA POLICAJTOV (2024) oficiálny teaser trailer | CinemArt SK

Rytmus na scéně

Výraznou negativní roli ve filmu ztvárnil hudebník Patrik "Rytmus" Vrbovský, který se již v minulosti objevil v několika filmech. Tentokrát dostal od režiséra větší příležitost k herectví. Rytmus uvedl, že rozhodnutí přijmout tuto nabídku bylo urychleno tím, že měl důvěru v kvalitu režiséra Rudolfa Biermanna. Navzdory svým hereckým zkušenostem se stále považuje především za hudebníka.

Film "Válka policistů" má unikátní premiéru, která se nebude konat v tradičním kině, ale v Košicích ve Steel Aréně. Tato lokalita byla zvolena kvůli tomu, že zde byla velká část filmu natáčena. Na premiéře se sejdou všichni herci, kteří se na natáčení podíleli, a také asi 350 komparsistů z východního Slovenska, kteří ve filmu hráli. Pro veřejnost bude film dostupný v kinech od 1. února 2024.

Nejnovější zprávy