Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Shakira MÁ PROBLÉMY! Byla obviněná z dalších daňových úniků ve výši 7 milionů dolarů

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Shakira MÁ PROBLÉMY! Byla obviněná z dalších daňových úniků ve výši 7 milionů dolarů

Veronika Jirásková

27. září 2023 2:42

shakira Video

Barcelonští žalobci tvrdí, že zpěvačka Shakira využila offshore společnost se sídlem v daňovém ráji k tomu, aby se vyhnula placení daně. Uvedla to NBC News.

Španělská prokuratura obvinila popovou hvězdu Shakiru z nezaplacení 6,7 ​​milionu eur (7,1 milionu dolarů) daně ze svého příjmu za rok 2018, uvedly to v úterý úřady v nejnovějších daňových obviněních Španělska proti kolumbijské zpěvačce.

Shakira údajně využila offshore společnost se sídlem v daňovém ráji, aby se vyhnula placení daně, jak uvedli barcelonští žalobci v prohlášení.

Podle prohlášení byla informována o obviněních v Miami, kde žije.

Shakira už má být souzena v Barceloně 20. listopadu v v jiném samostatném případě, který se vztahuje k místu. kde žila v letech 2012-14. V tomto případě žalobci tvrdí, že nezaplatila 14,5 milionu eur (15,4 milionu dolarů) na dani.

Prokuratura v Barceloně tvrdí, že držitelka Grammy strávila více než polovinu období 2012-14 ve Španělsku, a proto měla platit daně v zemi, i když její oficiální bydliště bylo na Bahamách.

Španělští daňoví úředníci zahájili poslední případ proti Shakiře loni v červenci. Po přezkoumání důkazů shromážděných za poslední dva měsíce se státní zástupci rozhodli vznést obvinění. Nebyl stanoven žádný termín soudu.

Shakira byla v minulosti spojována se Španělskem kvůli svému vztahu s bývalým fotbalistou Gerardem Piquem, který je nyní v důchodu. Pár, který má dvě děti, žil společně v Barceloně až do loňského roku, kdy ukončili jedenáctiletý vztah.

Španělské daňové úřady za posledních deset let zahájily řadu případů proti fotbalovým hvězdám, jako jsou Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, kvůli podezření z daňových úniků. Tyto hráči byli shledáni vinnými, ale vyhnuli se vězení díky ustanovení, které umožňuje soudci upustit od trestu kratšího než dva roky pro prvopachatele. Shakira tvrdila, že vždy jednala v souladu se zákonem a na radu svých finančních poradců.

Nejnovější zprávy