Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Sinéad O'Connor, Matthew Perry, Tina Turner... Největší hvězdy, které nás v roce 2023 opustily

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Sinéad O'Connor, Matthew Perry, Tina Turner... Největší hvězdy, které nás v roce 2023 opustily

Lenka Kučerová

1. ledna 2024 12:12

Matthew Perry Video

Rok 2023 byl plný radosti a nový přírůstků do rodin, ale přinesl i řadu smutku a strastí. Ztratili jsme řadu hvězd světového šoubyznysu, kromě jiného i vynikající herce a herečky nebo zpěváky a zpěvačky. Které největší hvězdy nás loni opustily?

​Lisa Marie Presley

Začátek roku 2023 byl poznamenán smutným odchodem americké zpěvačky Lisy Marie Presley. Jediná dcera rokenrolové legendy Elvise Presleyho zemřela ve věku 54 let 12. ledna ve svém domě v Kalifornii po srdeční zástavě. Je pohřbena vedle svého otce Elvise na zahradě venkovského sídla v Memphisu.

Tina Turner

Ve druhé polovině května opustila svět rockové hudby další legenda, zpěvačka Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock. Ve věku 83 let zemřela ve Švýcarsku poté, co podlehla vážné nemoci a procházela dialýzou ledvin. S přezdívkou "královna rokenrolu" proslula odvážnými kostýmy a energickými vystoupeními, přičemž prodala přes 200 milionů desek a získala 12 cen Grammy. Její kariéra byla korunována vstupem do rokenrolové Síně slávy.

Sinéad O'Connor

Dne 26. července byla irská zpěvačka Sinéad O'Connor nalezena mrtvá v pronajatém bytě v Londýně. V minulosti otevřeně hovořila o svých psychických problémech, včetně bipolární poruchy a sebevražedných sklonych. Přes léčbu a pomoc medikace ji boj s těmito obtížemi provázely. Legendární postava alternativního rocku měla soukromý rodinný pohřeb v Bray nedaleko Dublinu, kde žila 15 let.

Michael Gambon

Fanoušci Harryho Pottera byli koncem září smutně překvapeni zprávou o úmrtí irsko-britského herce Sira Michaela Gambona, známého především rolí Albuse Brumbála. Herec, který strávil sedm let v roli ředitele školy v Bradavicích, zemřel v nemocnici po těžkém boji se zápalem plic ve věku 82 let. Gambon vynikl nejen v roli Brumbála, ale natočil také řadu dalších filmů a pracoval v televizi, divadle a rádiu. V roce 1998 ho královna Alžběta II. povýšila do nižšího šlechtického stavu.

Matthew Perry

Koncem října svět ztratil americko-kanadského herce Matthewa Perryho ve věku 54 let. Herec, známý zejména rolí Chandlera Binga v úspěšném komediálním seriálu Přátelé, zemřel tragicky v Los Angeles. Perry se v minulosti otevřeně vyrovnával se závislostmi a napsal o nich upřímné paměti s názvem "Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih." Jeho smrt byla označena za nešťastnou náhodu, kdy zemřel na akutní účinky ketaminu.

Nejnovější zprávy