Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Skončil v královské rodině nadobro? Princ Harry všechny zaskočil!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Skončil v královské rodině nadobro? Princ Harry všechny zaskočil!

Lenka Kučerová

11. prosince 2023 21:24 | Aktualizováno: 12. prosince 2023 20:11

princ Harry a Meghan Markle Video

Když se princ Harry chystal v lednu 2023 vydat své memoáry Spare, absolvoval několik rozhovorů. V jednom z nich se ho Anderson Cooper v pořadu 60 Minutes zeptal, jestli si myslí, že by se někdy mohl vrátit ke královské rodině jako pracující princ na plný úvazek. Odpověď byla rázná.

Princ Harry neměl nad čím přemýšlet. Na otázku jednoduše odpověděl rázným "ne". Dodal následně, že "si to neumí představit". Přesto ale podle serveru Mirror neztrácí naději.

Podle něj by se "úplná roztržka" s jeho rodinou mohla někdy zacelit, není to ale na něm. Zodpovědnost za nápravu vztahů podle něj musí přijmout jeho rodina.

"Míček je do velké míry na jejich straně hřiště, ale víte, Meghan a já jsme stále říkali, že se otevřeně omluvíme za vše, co jsme udělali špatně, ale vždy, když se na to zeptáme, nikdo nám neřekne konkrétní věci nebo něco podobného," přiznal Harry.

"Je zapotřebí konstruktivní rozhovor, který může proběhnout v soukromí a který se nedostane na veřejnost," dodal.

Jeho slova potvrdil i nedávný soudní proces, ve kterých hraje princ Harry hlavní roli. Nelíbí se mu rozhodnutí vlády, která mu zakázala policejní ochranu na Británie poté, co se vzdal své funkce v královské rodině. 

Jeho právní zástupce přečetl prohlášení, které opět vzbudilo velký rozruch. Podle jeho slov byl totiž k tomuto kroku donucen, a tak by mělo být rozhodnutí zrušeno.

Harry podle serveru New York Post vzkázal, že Velká Británie je stále jeho domov. "Je to místo, kde chci, aby se mé děti cítily jako doma stejně jako v USA, kde žijí nyní. To však nelze, pokud je nelze v této zemi ochránit," uvedl. 

"Nemohu nechat mou manželku čelit takovému nebezpečí a díky mým zkušenostem nejsem ochoten vystavit nebezpečí ani sebe. Pro mou manželku i pro mě bylo velmi smutné, když jsme byli přinuceni vzdát se našich funkcí v královské rodině a opustit tuto zemi," doplnil princ Harry.

Nejnovější zprávy