Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Soukup už není ve vedení TV Barrandov! Valná hromada ho odvolala!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Soukup už není ve vedení TV Barrandov! Valná hromada ho odvolala!

Lenka Kučerová

14. června 2024 9:35

Jaromír Soukup

Podnikatel Jan Čermák nahradil Jaromíra Soukupa v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio, jak rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Tato změna byla dnes oficiálně zapsána ve Sbírce listin. 

Čermák tímto krokem dokončil převzetí kontroly nad zadluženou televizí Barrandov, kterou Barrandov Televizní Studio provozuje.

V rozhovoru pro server Deník N uvedl, že bude potřeba minimálně rok tvrdé práce na záchranu společnosti. "Nemám pocit satisfakce, jsem unavený. Byl to složitý a dlouhý proces a vím, že nás čeká ještě minimálně rok tvrdé práce," řekl Čermák.

"Převzali jsme vládu nad společností, která má několik set milionů dluhů a je v kritické situaci," dodal. Soukup k tomu poznamenal, že mezi partnery není konflikt a že ostatní záležitosti jsou interní.

V květnu Čermák získal kontrolu nad Soukupovou společností Empresa Media, která vlastní televizi Barrandov. Soukup stále zůstává jedním ze dvou členů představenstva Emprese, spolu s Čermákem.

Na valné hromadě Barrandov TS se podle notářského zápisu zúčastnili vlastníci více než 80 procent akcií a 100 procent přítomných hlasovalo pro odvolání Soukupa. V evidenci skutečných majitelů je Soukup stále uveden jako nepřímý vlastník. 

Nejnovější zprávy