Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Sto milionů na pomoc Martínkovi je na světě! Není nám to jedno, raduje se Leitgeb

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Sto milionů na pomoc Martínkovi je na světě! Není nám to jedno, raduje se Leitgeb

Andrea Malá

26. září 2023 8:42

Nikol Leitgeb Video

Česko v posledních dnech sleduje dojemný příběh se šťastným koncem. Potřebných sto milionů korun na pomoc nemocnému Martínkovi se vybralo i s vydatným přispěním Nikol Leitgeb (dříve Štíbrové). Blondýnka

Martínkovi byl diagnostikován AADC syndrom, který je způsoben nedostatečnou funkcí enzymu se zmíněnými čtyřmi písmeny v názvu. Konkrétně jde o velmi vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.

Rodina sháněla na náročnou léčbu sto milionů korun a i díky zapojení známých osobností uspěla. Leitgeb přiznala, že již napsala tatínkovi chlapce. "Držím palce, protože pro vás to teď teprve všechno začíná. Věřim, že léčba zabere a brzo se potkáme na dětskejch prolejzačkách," napsala na sociální síti.

Úspěch sbírky označila za majstrštyk instarodiny. "Není nám to jedno a je nás hodně," podotkla s ohledem na výsledek sbírky.

"V týhle době, kdy je trendy individualismus a všichni se chceme zejména seberealizovat, je božský vědět, že se umíme okamžitě zmobilizovat a vytvořit početnou a pevnou komunitu lidí se společným cílem. Za kterým si teda hodně neodbytně jdeme. Tohle by se nám ještě někdy mohlo hodit," poznamenala influencerka. 

Nejnovější zprávy