Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Kazmův milion dolarů nikdo nevyhrál. Co s penězi udělá? Češi mají jasno!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kazmův milion dolarů nikdo nevyhrál. Co s penězi udělá? Češi mají jasno!

Lenka Kučerová

25. září 2023 20:55

Kazma Kazmitch ve svém šíleném filmu Onemanshow: The Movie. Video

Na pražském Výstavišti byla dnes oficiálně ukončena soutěž Onemanshow: The Game, v níž mohli fanoušci baviče a moderátora Kazmy získat 22 milionů korun, pokud v kině navštívili jeho film. Peníze ale nikdo nezískal, a lidé teď mohou Kazmovi psát, co má s penězi udělat. Češi ale mají v zásadě jasno.

Jak už server EXTRASIMO.cz informoval, film Onemanshow: The Movie viděly statisíce lidí, avšak nikomu se nepodařilo odhalit šifru, kterou se tento trezor otevře. Přestože více než 200 tisíc lidí vyzkoušelo své štěstí terminálem, do trezoru se nikdo nedostal. 

A už ani nedostane. Soutěž dnes večer skončila a i když lidé mohli ověřovat online, zda zrovna jejich karta není ta jedna výherní, nenašel se nikdo, kdo by peníze vyhrál. A ani nikdo, kdo by rozluštil tajemnou šifru, a to ani přesto, že Kazma začal postupně zveřejňovat na svém Instagramu místa, kde se indicie nacházejí.

Co se teď s penězi stane? O tom možná mohou rozhodnout fanoušci, kteří mohou Kazmovi na Instagramu psát, co by měl s penězi udělat. Jak se ale zdá, řada Čechů už má několik dní jasno. Žádají, aby celý obnos přispěl na léčbu malého Martínka.

Ten bojuje se vzácným onemocněním, přičemž peníze mohou v léčbě přinést zásadní průlom. Díky solidaritě celého Česka se do pondělí vybralo už přes 50 milionů korun. Zásluhu na tom mají i mnohé celebrity. 

Martínkovi byl diagnostikován AADC syndrom, který je způsoben nedostatečnou funkcí enzymu se zmíněnými čtyřmi písmeny v názvu. Konkrétně jde o velmi vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.

Na sbírku momentálně lidé přispěli už více než 53 miliony korun, k čemuž přispělo i angažmá celebrit v celé záležitosti. Například Nikol Leitgeb vyzvala své sledující, aby poslali alespoň malou částku, ve chvíli, kdy bylo vybráno méně než 10 milionů.

Přispěla ale i řada dalších celebrit. A Lucie Šlégrová, manželka olympijského vítěze z Nagana, se obrátila na Kazmu, aby i vzhledem k úspěchu svého filmu také poslal něco na léčbu nemocného chlapce.

"Pokud Kazma vyndá prachy a přidá je, tak mu osobně přijdu vyšůrovat celej byt, i okna mu umeju, boty naleštím, hajzlík vyštětkuju. A Jirka mu uvaří svíčkovou," vzkázala prostřednictvím instagramu. 

Podobný nápad přitom mají mnozí další. Například na instagramu Leitgeb se to podobnými nápady jen rojí a řada lidí žádá, aby obnos v trezoru věnoval Kazma právě na léčbu malého chlapce. 

Na vybrání požadované částky chybí aktuálně zhruba 20 milionů korun, což je přesně částka, kterou by Kazma mohl z trezoru věnovat. A ještě mu nějaké peníze zbydou, například na další charitativní projekty.

Nejnovější zprávy