Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Strach o vévodkyni Kate! Po operaci leží v nemocnici, palác víc neprozradil

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Strach o vévodkyni Kate! Po operaci leží v nemocnici, palác víc neprozradil

Veronika Jirásková

17. ledna 2024 17:31

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate) Video

Manželka prince Williama Kate (42) podstoupila operaci břicha v soukromé nemocnici v Londýně, kde bude muset zůstat deset až 14 dní, aby se zotavila. Vévodkyně se pak bude nadále zotavovat doma.

Kensingtonský palác potvrdil úspěšný chirurgický zákrok vévodkyně Kate ve svém oficiálním prohlášení. Operace proběhla v úterý a princezna nyní podstupuje proces rekonvalescence. Vzhledem k tomu budou její královské povinnosti dočasně odloženy. Princezna z Walesu, která každoročně absolvuje více než 170 návštěv společně se svým manželem princem Williamem, se nyní věnuje svému zotavování. Informuje deník Bild.

V prohlášení palác na X (dříve Twitter) uvedl: „Její královská Výsost princezna z Walesu byla včera přijata do londýnské nemocnice kvůli plánované operaci břicha. Na základě současných lékařských doporučení je nepravděpodobné, že se před Velikonocemi vrátí k veřejným povinnostem."

Podle oficiálního prohlášení z Kensingtonského paláce zůstává přesná povaha operace princezny neupřesněná. Britský list Daily Mail informuje, že veřejnost v Británii nepředpokládá, že by operace souvisela s možností rakoviny.

Po pobytu v nemocnici se očekává, že budoucí královna Kate se vrátí do svého domova ve Windsoru v Berkshire, kde bude pokračovat v procesu zotavování za podpory své rodiny.

Její léčba probíhá v londýnské klinice poblíž Regent's Park, která je největší soukromou nemocnicí ve Velké Británii, a odborníci zde poskytují péči na nejvyšší úrovni.

V tomto obtížném období si Kate přeje soukromí pro sebe a své tři děti. Doufá, že veřejnost bude respektovat její touhu po klidu a soukromí.

Zároveň bylo zdůrazněno, že ačkoli vévodkyně chápe a oceňuje zájem veřejnosti o své zdraví, rozhodla se pro soukromí své i svých dětí nesdělovat podrobné informace na toto téma . "Výsledkem je, že Kensingtonský palác bude poskytovat aktuální informace o pokroku Jejího Veličenstva pouze tehdy, když budou k dispozici významné nové informace," uvedl.

Kate se omluvila všem, kteří byli zasaženi zrušením plánované návštěvy. Jejím hlavním zájmem je zajistit pro své děti co nejvíce normálních podmínek.

Původní plán Williama a Kate na jarní cestu do Říma byl oznámen, ale kvůli současné situaci není jasné, zda bude možné jej realizovat.

Nicméně zdůraznila, že zdraví je nyní na prvním místě, a doufá, že fanoušci Kate budou respektovat její rozhodnutí dopřát si potřebný odpočinek.

Vévodkyně Kate je manželkou prince Williama. Pár se vzal v roce 2011 a mají spolu tři děti: prince Jiřího, princeznu Šarlotu a prince Luise. William je nejstarším synem současného krále Karla III. a je tedy prvním následníkem svého otce.

Nejnovější zprávy