Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Střelba v Praze: Celebrity reagují na tragickou událost skrze sociální sítě

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Střelba v Praze: Celebrity reagují na tragickou událost skrze sociální sítě

Nikola Horáková

22. prosince 2023 14:43

Iva Kubelková

Po čtvrteční tragické události na Filosofické fakultě University Karlovy je celá republika ochromená a v šoku. Známé osobnosti se svými vyjádřeními nezůstaly dlouho čekat. 

Čtvrteční střelba na Filosofické fakultě University Karlovy zasáhla celé Česko. Známé osobnosti jsou na tom úplně stejně a většina z nich skrze sociální sítě vyjádřila upřímnou soustrast rodinám pozůstalým a také tento hrůzný čin odsoudily. 

na Instagramu se vyjádřila třeba herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová. "Stále nemůžu vstřebat, že něco takového se stalo v mé rodné sametové zemi, kde jsem se narodila a kterou miluji. Za tři dny je Štědrý den. Nevím, jak potěšit, jak osušit slzy. Docházejí slova," napsala. 

K ní se dále přidal zpěvák Tomáš Klus. "Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast všem pozůstalým a sílu zraněným. Držme pohromadě," vyjádřil se na Instagramu. 

"Tragédie, chce se mi plakat. Modlím se za všechny, kteří o někoho přišli a přeji sílu raněným i těm, kteří u toho osobně byli," napsala Iva Kubelková. 

"Násilí se střelnými zbraněmi došlo až sem k nám. To co se stalo je nepochopitelná tragédie a zároveň obrovská prohra pro nás pro všechny, od pocitu bezpečí, přes důvěru jeden k druhému," vyjádřil se šokovaný zpěvák Ben Cristovao. Ať je naší společnosti tato bolestná ztráta lekcí a varováním. Myslím na všechny blízké zemřelých a přeživší tohoto masakru. Ben," dodal. 

"Upřímnou, hlubokou soustrast všem pozůstalým toho strašného činu... Hodně psychické síly všem, kteří tuhle hrůzu zažili v bezprostřední blízkosti... a hodně energie všem složkám IZS. A nám všem co nejmíň strachu a úzkosti z tohoto hrůzného činu. Modlím se, aby se už nikdy nic takového nestalo," uvedla zpěvačka Monika Absolonová. 

"To, co z nás dělá lidské bytosti, je naše schopnost vcítit se do bolesti ostatních. Posilujeme se vzájemně láskou, aby se ta bolest dala unést," vyjádřila se Jitka Čvančarová. 

Z celebrit nejblíže fakultě v době střelby byla herečka Jana Bernášková, která si jen deset metrů od ní pochutnávala na dortíku a kávě, když se to celé stalo. 

Nejnovější zprávy