Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Tímhle se Miro Žbirka (†69) nepochlubil. Jeho kamarád vytáhl nepříjemnou historku!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tímhle se Miro Žbirka (†69) nepochlubil. Jeho kamarád vytáhl nepříjemnou historku!

Lenka Kučerová

13. listopadu 2023 20:34

Miro Žbirka

Ľubomír Kyslík Stankovský (72) se rozpovídal o vzpomínkách na doby, kdy byl členem slavné hudební skupiny Modus spolu se zesnulým zpěvákem Meky Žbirkou. V roce 1967 patřili mezi zakládající členy kapely. Stankovský si připomněl jednu vtipnou historku z doby, kdy společně koncertovali na jižním Slovensku v 70. letech minulého století.

"Kapela byla velmi úspěšná. V těch dobách, jaké byly, jsme se prosadili a ta kapela žije dodnes, a to už je velmi mnoho desetiletí za námi. Škoda, že Meky odešel tak brzy. Byl sice jen o rok mladší, ale mohl ještě chvíli pobýt," řekl pro topky.sk.

Dodal, že má řadu vzpomínek, ale na jednu nikdy nezapomene. "Měli jsme turné po jižním Slovensku, kde byli dva maďarští hosté. Hráli jsme, už nevím přesně, ve které vesnici, v takovém kulturním domě, kde toaleta byla venku, normálně dřevěné kadibudky, a tma tam byla. A Meky, že: Musím jít na záchod..."

"Šel na záchod do té tmy a vrátil se a byl zakydán fekáliemi, neboť v té tmě... přes den přemístili tu budku, neboť čistili tu jámu předtím a on do toho spadl. Katastrofa, ale to si ani neumíte představit, celý oblek, celý byl od ho*na, a kromě té vůně to bylo těžko omyvatelné. Ale tehdy jsem mu řekl: Poslouchej Meky, ty jednou budeš velká hvězda, protože tolik štěstí mít," zavzpomínal.

"Samozřejmě, rychle se převlékl. Ale ta symbolika. Víte, když stoupnete někde na ulici do fekálií, tak se říká, jděte si podat sportku. A já mu říkám, že ty budeš mít tolik štěstí, protože ne, že jsi šlápl, ty jsi do toho rovnou celý spadl," dodal.

Nejnovější zprávy