Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Trump a Clinton figurují v dokumentech z kauzy Epstein. Co to pro ně znamená?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Trump a Clinton figurují v dokumentech z kauzy Epstein. Co to pro ně znamená?

Andrea Malá

5. ledna 2024 20:02

Donald Trump

Americká justice na základě prosincové rozhodnutí soudu pustila ven stovky stran dosud utajovaných dokumentů v kauze Jeffreyho Epsteina. Nechybí v nich zmínky o slavných osobnostech z byznysu a politiky, konkrétně o britském princi Andrewovi a amerických exprezident Billu Clintonovi a Donaldu Trumpovi. 

Americká média konstatují, že zatím odtajněné dokumenty neobsahují nová zásadní odhalení. "Většina informací v nich již byla zveřejněna prostřednictvím mediálních zpráv a jiných soudních řízení. Je to ale poprvé, co tyto dokumenty byly zveřejněny přes justiční systém," napsala CNN.

Mluvčí Billa Clintona zopakoval, že exprezident trvá na dřívějším tvrzení, že se nepodílel na trestné činnosti. Podle někdejší hlavy státu uplynulo skoro dvacet let od momentu, kdy byl s Epsteinem naposledy v kontaktu, aniž by tenkrát tušil o zločinech finančníka. 

Spolupracovníci Donalda Trumpa se k celé záležitosti nijak nevyjádřili. On ani Clinton v kauze nečelí jakýmkoliv obviněním. 

Epstein v roce 2019 čelil obžalobě ze sexuálního zneužívání desítek nezletilých dívek, jejichž služby navíc nabízel i dalším lidem, když v létě spáchal sebevraždu ve vazební cele, zatímco čekal na soud. 

Nejnovější zprávy