Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

TV Barrandov nevysílala! Jaromír Soukup poprvé promluvil o výpadku

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

TV Barrandov nevysílala! Jaromír Soukup poprvé promluvil o výpadku

Andrea Malá

20. ledna 2024 10:40 | Aktualizováno: 20. ledna 2024 11:12

Jaromír Soukup

Televize Barrandov z mediálního impéria podnikatele Jaromíra Soukupa, který je zároveň moderátorem mnoha jejích pořadů, přestala v noci na sobotu vysílat. Mimo provoz byla téměř deset hodin. Diváci viděli na obrazovce pouze takzvaný monoskop, tedy zkušební barevné pruhy. 

Trojice kanálů televize Barrandov podle dostupných informací přestala vysílat v sobotu po 1:00. Po 10. hodině nejprve obnovil vysílání hlavní kanál, v následujících desítkách minut naskočily i stanice Barrandov Kino a Barrandov Krimi.

Deník Blesk napsal, že televize nefungovala kvůli odpojení od přívodu elektrické energie. Soukup sdělil serveru Seznam Zprávy v textové zprávě, že šlo o krátkodobý výpadek technického charakteru. Více událost komentovat nechtěl. 

O problémech Soukupova mediálního impéria se ví. Televize čelí exekuci a má zablokovaná bankovní konta. Deník N v uplynulých dnech informoval, že se jí podařilo získat dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem pod podmínkou předložení plánu řešení dluhů.

Pražský městský soud v pondělí vyhlásil tzv. individuální moratorium, což je novinka, kterou od loňského září umožňují české zákony. Jde o pozastavení exekucí na určitý čas, během kterého musí firma přijmout opatření, která ji udrží v provozu a umožní splácet pohledávky.

Televize Barrandov dostala na zpracování ozdravného projektu měsíc. Plán řešení dluhů musí po uplynutí lhůty schválit většina věřitelů, jinak bude společnost opět čelit exekucím.

Nejnovější zprávy