Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Vévodkyně Kate musela se špatnou zprávou ven! Jak to přijala rodina?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vévodkyně Kate musela se špatnou zprávou ven! Jak to přijala rodina?

Lenka Kučerová

5. dubna 2024 21:37

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate) se synem Louisem Video

Když princezna Kate předminulý týden oznámila, že u ní lékaři nakonec po lednové operaci břicha odhalili rakovinu, řada Britů nepochybně pomyslela na její tři děti. Podle lidí blízkých královské rodině zatím potomci zvládají situaci kolem maminky velmi dobře. 

Podle rodinného známého prokázali desetiletý princ George, o dva roky mladší princezna Charlotte a pětiletý princ Louis neobyčejnou odolnost. Pro maminku jsou v těchto chvílích velkou oporou. "Bavit se společně, když je to možné, je velice důležité," konstatoval zdroj magazínu People

Pro prince Williama a jeho ženu Kate jsou jejich tři děti středobodem světa i navzdory diagnóze, kterou si manželka následníka trůnu vyslechla, vysvětlil rodinný známý. 

Svět se o diagnóze dozvěděl předminulý týden v pátek. Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Princezna z Walesu není jediným členem královské rodiny, kterému byla v poslední době diagnostikována rakovina. Léčbu momentálně podstupuje i sám král Karel III. 

Nejnovější zprávy