Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Vévodkyně Kate promluvila o léčbě rakoviny!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vévodkyně Kate promluvila o léčbě rakoviny!

Lenka Kučerová

14. června 2024 21:44

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate) Video

Britská princezna Kate oznámila, že léčba její rakoviny postupuje dobře a plánuje se v sobotu zúčastnit slavnostní vojenské přehlídky Trooping the Colour, která se bude konat na počest narozenin krále Karla III. v Londýně. Toto bude její první veřejné vystoupení od začátku roku, uvedl Daily Mail.

Kate v březnu ve videu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina a podstupuje chemoterapii, přičemž nespecifikovala konkrétní typ rakoviny.

"Postupuji, ale každý, kdo podstupuje chemoterapii, ví, že jsou dobré a špatné dny," uvedla Kate a dodala, že ji čeká ještě několik měsíců léčby.

"Těším se, že se tento víkend zúčastním přehlídky na počest králových narozenin s rodinou, a doufám, že se v létě připojím k několika veřejným akcím. Ale stále nejsem úplně mimo nebezpečí," řekla Kate.

Páteční oznámení je významným krokem, ale neznamená plnohodnotný návrat princezny k veřejným povinnostem. Palác také zveřejnil novou fotografii Kate, pořízenou začátkem týdne ve Windsoru.

Fotografie ji zachycuje v ležérním oblečení, stojící u stromu. Král byl velmi potěšen její avizovanou účastí na Trooping the Colour. Catherine také poděkovala veřejnosti za velkou podporu.

Král Karel III. byl v únoru také diagnostikován s rakovinou a nedávno se začal postupně vracet ke svým veřejným povinnostem. 

Nejnovější zprávy