Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Výjimečný Karel Gott! Čím se lišil podle Olgy Menzelové?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Výjimečný Karel Gott! Čím se lišil podle Olgy Menzelové?

Andrea Malá

1. března 2024 15:22

Karel Gott Video

Olga Menzelová překvapila fanoušky tím, že se snaží pomáhat některým umělcům. Konkrétně jde podle jejích slov například o herce Oldřicha Víznera či Ivanku Devátou. Zmínila nicméně i zesnulého zpěváka Karla Gotta. Proč? 

Karel Gott je přes čtyři roky po smrti a ani před ní rozhodně nebyl v nouzi. Vdova po slavném režisérovi ho přesto zmínila v rámci příspěvku o pomoci umělcům. Na jeho příkladu se totiž snažila lidem něco vysvětlit. V Česku podle ní lidé nechápou, že jsou nejméně dva druhy umělců.

"Autor je ten, který pobírá za svoje autorská díla honoráře a tantiémy, ale výkonný umělec, co si neodpracuje, to nemá. Tedy herci odehrají film nebo divadlo a tím to končí. Režisér pobírá relativně nízké tantiémy plynoucí z kolektivní správy autorských práv. To samé zpěváci," uvedla na instagramu.

"Jednou z mála výjimek, jakkoliv po zásluze, byl Karel Gott," zdůraznila Menzelová, která lidem připomněla, že i její muž jako oscarový režisér zažil doby, kdy výdělky byly nevelké.

"Nutno ještě zmínit, že před revolucí i ty nízké tantiémy pobíral za umělce Filmexport a Jirka natočil většinu filmů za minulého režimu," dodala vdova. 

Nejnovější zprávy