Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Jaromír Soukup a jeho "mission impossible"? Stanou se velké změny, slibuje!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jaromír Soukup a jeho "mission impossible"? Stanou se velké změny, slibuje!

Andrea Malá

1. března 2024 8:55

Jaromír Soukup Video

Jaromír Soukup naznačil, jak hodlá zachránit TV Barrandov. V týdnu totiž z veřejně dostupných údajů vyšlo najevo, že firma Barrandov Televizní Studio dluží téměř miliardu korun. A to je nějaká sekera... 

Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Společnost v návrhu na vyhlášení moratoria uvedla, že má závazky za více než 991 milionů korun. Ochranu chtěla zejména před firmou Knowlimits Group. 

Sám Soukup potvrdil, že je nutné vyřešit hlavně spor s touto společností. "V případě úspěchu u soudu v příštích týdnech se stanou velké změny na mediálním trhu," řekl miliardář pro server expres.cz. 

Mediální magnát věří, že budou úspěšní. "Následně máme připravené kroky, které změní situaci na trhu mediálních agentur. Máme 3 měsíce na vyřešení situace. Naprostá většina dluhů, o kterých se píše, jsou závazky vnitroskupinové," dodal. 

Barrandov Televizní Studio má podle médií v plánu podání insolvenčního návrhu i návrhu na povolení reorganizace. Firma v tuto chvíli sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení.

Nejnovější zprávy