Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Vystoupení za 666 dolarů? Ozzy Osbourne kvůli hospitalizaci ruší koncerty!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vystoupení za 666 dolarů? Ozzy Osbourne kvůli hospitalizaci ruší koncerty!

Lenka Kučerová

4. července 2024 12:16

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne měl spolu se svou rodinou vystoupit na hororovém a sci-fi festivalu Mad Monster Party ve Phoenixu v Arizoně. Fanoušci si mohli zaplatit 666 dolarů za možnost osobního setkání s rodinou slavného metalisty. Ozzy se však akce nezúčastní, protože je v nemocnici, uvedl server Yahoo.

"Bohužel, rodina Osbournových a já musíme zrušit naše nadcházející vystoupení na Mad Monster Party ve Phoenixu, protože Ozzy momentálně nemůže cestovat. Jack tam však bude, aby reprezentoval naši rodinu. Všem, kteří si zakoupili Osbournovský balíček, samozřejmě vrátíme peníze. Děkujeme vám všem za vaši neustálou podporu Ozzyho, pro něj to znamená víc, než si dokážete představit. Bůh vám všem žehnej a velice vám děkujeme,“ uvedla Sharon.

Ozzymu diagnostikovali Parkinsonovu nemoc v roce 2019, což se přidává k chronickým následkům zranění páteře. Kromě problémů s pohyblivostí mu Parkinson způsobuje bolesti nervů, deprese a krevní sraženiny.

Cena, kterou Ozzy platil za slávu a bohatství, byla tvrdá. V roce 1978 byl jako práce neschopný schizofrenik se závislostí na alkoholu a drogách ze skupiny Black Sabbath vyhozen. Na jeho pozdější úspěšnou sólovou dráhu, během níž vydělal miliony dolarů, by si tehdy vsadil málokdo.

Ozzyho sólový debut Blizzard Of Ozz, který vyšel v září 1980, však překonal veškerá očekávání a nastartoval novou kapitolu v kariéře již odepisovaného zpěváka. Na koncertech se Ozzy snažil upoutat pozornost nejen hudbou, ale také provokativní jevištní show. Již legendární je jeho extempore s živým netopýrem, kterému ukousl hlavu přímo před desetitisíci zkoprnělými diváky.

Na zrodu sólové kariéry Ozzyho se podílela dcera šéfa vydavatelské stáje Jet Records Sharon Ardenová, kterou si v červenci 1982 vzal za manželku. Sharon změnila Ozzyho život, stala se jeho manažerkou a dokázala jej přimět k léčbě ze všech závislostí a psychóz. Sama přitom musela v roce 2002 podstoupit vážnou operaci rakoviny tlustého střeva. Pár spolu překonal i dočasné odloučení před dvěma lety, kdy na Ozzyho "prasklo", že si našel o hodně let mladší milenku. Sharon svému muži aférku odpustila a před zraky rodiny obnovili svůj sňatek symbolickým obřadem.

V roce 1991 vydal album No More Tears v čele s hitem Mama, I'm Coming Home a předstoupil před své fanoušky jako znovuzrozený, bez známek po oteklém opileckém výrazu. Dokonce se o několik let později znovu spojil se členy Black Sabbath a vyrazil na turné, které se nevyhnulo ani Česku. Poslední album "Sabatů" s názvem 13 vyšlo v roce 2013.

V posledních letech je zklidněný rocker také jednou z nejsledovanějších britských celebrit. V letech 2002 až 2005 se pravidelně objevoval na hudební stanici MTV v rodinné reality show Osbourneovi. Lidé jej tak mohli spatřit jako koktajícího, drogami a alkoholem sešlého otce, který nadává nad výkaly milovaných psů na křesle a má jen malou autoritu u svých dětí.

V roce 2011 byl natočen film Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne, který představuje zpěvákův bouřlivý život. Osbourne se ohlíží za začátky své kariéry, popisuje svoji cestu až na úplné drogové a alkoholové dno a svůj návrat zpět na koncertní podia a na vrchol slávy. Spolu se svojí rodinou a nejbližšími přáteli se zároveň seznamuje s událostmi minulých let, které si nepamatuje.

Nejnovější zprávy