Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Zemřel Burt "Paulie" Young, hvězda filmu Rocky

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel Burt "Paulie" Young, hvězda filmu Rocky

Veronika Jirásková

19. října 2023 16:02

Burt Young Video

Svět filmu ztratil jednoho ze svých nejvýraznějších drsňáků, věku 83 let odešel hollywoodský herec Burt Young. Bývalý boxer a ikona filmových mafiánů a detektivů se mohl pyšnit úctyhodnou filmovou kariérou, která zahrnovala více než 160 filmů a seriálů. Nicméně ho fanoušci poznali nejlépe díky jeho kultovní roli Paulieho ve snímku Rocky, kde zářil po boku Sylvestera Stalloneho. Youngova výjimečná herecká práce ve filmu Rocky mu vynesla nominaci na prestižní cenu Oscar.

Filmový svět utrpěl velkou ztrátu. Burt Young, americký herec italského původu, zemřel ve věku 83 let. Deníku The New York Times tuto zprávu potvrdila jeho dcera Anne Morea Steingieserová. 

Burt Young vyrůstal v dělnické čtvrti a na začátku své kariéry provozoval různé příležitostné zaměstnání. V období, kdy sloužil v námořní pěchotě, začal projevovat zájem o box. Dokonce se na krátkou dobu věnoval profesionálnímu boxerskému životu.

Burt Young

Během 60. let se rozhodl věnovat herectví, což zjistil, že ho naplňuje. V první polovině 70. let se objevil v prvních svých menších hereckých rolích.

Výraznějšího úspěchu dosáhl až díky své roli ve slavném snímku Rocky, kde si zahrál švagra hlavní postavy ztvárněné Sylvesterem Stallonem. Tato vedlejší role mu dokonce vynesla nominaci na Oscara. Následující léta ho zavedla zpět na filmové plátno ve všech pokračováních série Rocky.

Burt Young se během své rozsáhlé kariéry objevil ve více než 160 filmech a seriálech, mezi které patří tituly jako Tenkrát v Americe, Poslední útěk do Brooklynu, Hoši z Beverly Hills nebo Neporazitelný. Často ztvárňoval role mafiánů, detektivů nebo dělníků.

Na svého přítele zavzpomínal i Sylvester Stallone, hlavní hrdina filmů o Rockym. Měl s Youngem velmi dobrý vztah. "Mému drahému příteli Burtovi Youngovi. Byl jsi neuvěřitelný člověk a umělec. Mně i celému světu budeš velmi chybět. Odpočívej v pokoji," napsal a sdílel jejich společnou fotku z legendárního Rockyho. 

Burt Young Video 15 Otevřít galerii

Nejnovější zprávy