Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Zemřel David McCallum. Legendárnímu herci bylo 90 let

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel David McCallum. Legendárnímu herci bylo 90 let

Veronika Jirásková

26. září 2023 22:15

David McCallum

Zemřel herec ze seriálu NCIS. Vedl neuvěřitelný život, uvedla CBS ve svém prohlášení. Britský herec David McCallum, známý především ze seriálů Muž z U.N.C.L.E. a NCIS - Námořní vyšetřovací služba, zemřel v pondělí ve věku 90 let. Uvedl The New York Times.

David Keith McCallum byl skotský herec a hudebník. Široké uznání získal v 60. letech 20. století rolí tajného agenta Ilji Kurjakina v televizním seriálu Muž z U.N.C.L.E. Mezi jeho další významné televizní role patří Carter v seriálu Colditz a Steel v seriálu Safír a ocel. Od roku 2003 si McCallum znovu získal mezinárodní popularitu díky roli soudního lékaře Dr. Donalda "Duckyho" Mallarda v americkém televizním seriálu NCIS.

McCallum se narodil v roce 1933 ve skotském Glasgow. Hrál například ve filmech Ztroskotání Titaniku (1958), Velký útěk (1963) nebo Největší příběh všech dob (1965).

Nejvíce se proslavil rolí ve výše zmíněném zmíněném špionážním seriálu z 60. let Muž z U.N.C.L.E., kde se objevil po boku Roberta Vaughna. Za roli tajného agenta získal dvě nominace na cenu Emmy.

Od roku 2003 hraje McCallum v seriálu NCIS - Námořní vyšetřovací služba. V něm ztvárnil patologa Donalda "Duckyho" Mallarda. Herec na okraj postavy uvedl, že Ducky s brýlemi a motýlkem vypadal podle jeho názoru "trochu hloupě, ale byla to skvělá zábava".

Video: David McCallum, Ducky z NCIS, zemřel ve věku 90 let | Entertainment Tonight

Nejnovější zprávy