Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Zemřel herec Martin Hruška (†56), hrál v Ulici či Modrém kódu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel herec Martin Hruška (†56), hrál v Ulici či Modrém kódu

Andrea Malá

10. června 2024 11:34

Martin Hruška

Českou hereckou obec zasáhla o uplynulém víkendu smutná zpráva. Ve věku pouhých 56 let zemřel herec a někdejší šéf činohry Jihočeského divadla Martin Hruška. Právě divadlo v sobotu informovalo o jeho pátečním skonu. 

"Milý Martine, máváme Ti do hereckého nebe a vzpomínáme na Tebe nejen s úctou, ale především s láskou. Je nám upřímně líto, že letos před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově nás už znovu nerozesměješ jako vodník Čochtan v muzikálu Divotvorný hrnec," uvedlo Jihočeské divadlo na facebooku.

Hruška začínal s divadelním herectvím v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, než se v roce 1993 stal výraznou posilou činoherního souboru Jihočeského divadla, jehož představitelé ho označili za talentovaného herce i zdatného režiséra. Později následoval přesun do pražského Divadla pod Palmovkou.

Českobudějovický rodák byl také známou osobností filmového a televizního dabingu. Zahrál si rovněž ve filmech, konkrétně v Poupatech či Teambuildingu, nebo v seriálech, například v Ulici, Modrém kódu nebo Policii Modrava. 

Nejnovější zprávy