Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Zemřel herec Ryan O'Neal (†82). Hezoun a idol žen, který si málem zahrál Rockyho Balbou

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel herec Ryan O'Neal (†82). Hezoun a idol žen, který si málem zahrál Rockyho Balbou

Veronika Jirásková

9. prosince 2023 19:37 | Aktualizováno: 9. prosince 2023 19:41

Ryan O'Neal z roku 1968 Video

Herec Ryan O'Neal zemřel, muž který téměř změnil svou dráhu a stal se boxerem, se nakonec proslavil rolí ve filmu, který je považován za jedno z nejromantičtějších děl všech dob "Love story", zemřel v pátek ve věku 82 let. Informuje CNN.

"Můj táta dnes pokojně zemřel, s jeho milujícím týmem po boku, který ho podporoval a miloval jako nás," napsal v pátek Patrick O'Neal. 

Byl "hollywoodskou legendou. Tečka," dodal Patrick O'Neal, který o skonu slavného otce informoval, uvedla BBC

Příčinu úmrtí rodina nezveřejnila, ale v roce 2001 byla Ryanovi O'Nealovi diagnostikována chronická leukémie a před jedenácti lety rakovina prostaty.

Po několika televizních pořadech během 60. let se Ryan O'Neal nezapomenutelně zapsal do filmové historie v adaptaci románu Ericha Segala „Love Story“ z roku 1970, kde ztvárnil hlavní roli po boku Ali MacGrawové. Slzavý příběh sleduje bohatého studenta Harvardu (Ryan O'Neal), který se zamiluje do upřímné a poněkud nekonvenční dívky (MacGrawová), a jejich láska čelí těžkým zkouškám, když se objeví smrtelná nemoc. Film se stal obrovským hitem, poskytl značnou podporu společnosti Paramount Pictures (kterou tehdy vedl Robert Evans, manžel MacGrawové) a vynesl O'Nealovi nominaci na Oscara.

Ryan O'Neal a Ali MacGraw v "Love Story" (1970).

Dílo je podle Amerického filmového institutu považováno za jedno z deseti nejlepších romantických filmů všech dob.

Video: LOVE STORY | 50th Anniversary Trailer | Paramount Movies

O'Neal následně oslnil také v komedii, kde si zahrál po boku Barbry Streisandové ve filmech „What's Up, Doc?“ a „Hlavní událost“.

Na sociální síti X (dříve Twitter) Streisandová řekla, že je „smutná“, když slyší zprávu o hercově smrti. "Byl zábavný a okouzlující a bude se na něj pamatovat," napsala.

Ryan O'Neal později hrál i v pokračování „Love Story“ nazvaném „Oliver's Story“, film však na úspěch původního filmu již nedosáhl.

V mládí se věnoval boxu a na chvíli to vypadalo, že bude profesionálním boxerem. Nakonec ale zamířil k herectví. Díky svému vysportovanému tělu a půvabné tváři se stal po filmu "Love Story" miláčkem ženského publika.

Herectví mu bylo vlastně v krvi, protože jeho matka Patricie O'Callaghanová byla divadelní herečkou a otec Charles O'Neal spisovatelem a scenáristou. Ryan začínal jako filmový kaskadér, pracoval jako plavčík a řidič náklaďáku během studií herectví. Po několika rolích ve westernech se prosadil v populární telenovele "Peyton Place", kde sdílel plátno s Mii Farrowovou.

Dalšími úspěšnými filmy, ve kterých se objevil, byly "Co dál, doktore?" a "Žena v ringu", kde si zahrál po boku slavné Barbry Streisandové. V roce 1973 zahrál v dramatickém filmu "Papírový měsíc", kde hrál po boku své tehdy devítileté dcery Tatum, jež za svůj výkon obdržela Oscara za vedlejší roli a také se stala herečkou. Jejich vztah byl složitý, a Tatum tvrdila, že otcova žárlivost a konflikty rodičů ji dovedly k užívání drog. Oba se však usmířili až v roce 2011, jak uvedla agentura Reuters.

Objevil se i ve válečném dramatu "Příliš vzdálený most" a ve filmu Stanleyho Kubricka "Barry Lyndon". Ačkoliv mu téměř byla nabídnuta role Michaela Corleona v "Kmotrovi" či postava Johna Ramba, scénář napsaný Sylvesterem Stallonem byl prodán pouze s podmínkou, že hlavní roli ztvární sám Stallone.

Herectví bylo jen jednou součástí pestrého života Ryana O'Neala. Byl dvakrát ženatý, ale bouřlivý vztah s herečkou Farrah Fawcettovou plnil stránky bulvárních novin po mnoho let. Farrah Fawcettová byla zase idolem mužské části publika.

Nejnovější zprávy