Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Zemřel Milan Duchek (†67). Hvězda Vrchní, prchni!, seriálů Zdivočelá země, Chlapci a chlapi a dalších

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel Milan Duchek (†67). Hvězda Vrchní, prchni!, seriálů Zdivočelá země, Chlapci a chlapi a dalších

Veronika Jirásková

11. listopadu 2023 12:34

Milan Duchek

Herec Milan Duchek, známý zejména díky své úloze ve filmu Vrchní, prchni! a seriálech jako Zdivočelá země, Doktoři z počátků nebo Chlapci a chlapi, zemřel ve věku 67 let.

Milan Duchek známý zejména svou rolí ve filmu "Vrchní, prchni!" a v různých televizních seriálech, zemřel ve čtvrtek 2. listopadu. Během posledních dvou let čelil závažné nemoci, jak uvedla jeho herecká kolegyně Michaela Dolinová pro server TN.cz.

Zprávu serveru potvrdil i jeho další herecký kolega Ladislav Ondřej. "Je to pravda. Milan Duchek byl můj dlouholetý kamarád, kolega z divadla. Více než jedenáct let jsme spolu jezdili na zájezdy s různými představeními. Byl to dobrý člověk," řekl Ondřej.

Kromě své role ve známé komedii "Vrchní, prchni!" ztvárnil Milan Duchek postavy ve filmech jako "Pěsti ve tmě", "V hlavní roli Oldřich Nový" nebo "Láska je láska". Jeho výrazné herecké přínosy mu vynesly uznání, a to nejen v divadelním prostředí. Dále si získal popularitu rolí v televizních seriálech, mezi něž patří "Vyprávěj", "Chlapci a chlapi" a "Zdivočelá země".

Milan Duchek se narodil v Berouně a po absolvování pražské konzervatoře začal svou hereckou kariéru v Krajském divadle v Příbrami. Od poloviny 80. let hostoval v různých pražských divadlech a aktivně se podílel na představeních pro děti.

Nejnovější zprávy