Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Zemřel Miroslav Imrich (†71): Zpěváka Abraxasu či Tanga srazil vlak!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel Miroslav Imrich (†71): Zpěváka Abraxasu či Tanga srazil vlak!

Andrea Malá

6. května 2024 8:50

Miroslav Imrich

Českou hudební scénu zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 71 let zemřel zpěvák Miroslav Imrich, který se proslavil působením v kapelách Tango a Abraxas. Podle dostupných informací nepřežil srážku s vlakem. 

O úmrtí zpěváka informovala skupina Abraxas. "Bohužel zemřel Míra Imrich, významný člen naší skupiny. Užili jsme si spolu hodně hezkých chvil. Nezbývá než ti popřát hodně štěstí na tvojí další cestě," uvedla kapela v neděli na facebooku.

Imricha našel mrtvého policejní vrtulník s termovizí na železniční trati mezi pražskou Uhříněvsí a Kolovraty v noci z pátku na sobotu, uvedl server novinky.cz. Zpěvák předtím odešel z jedné z pražských nemocnic a bylo po něm vyhlášeno pátrání, do kterého se zapojily desítky strážců zákona. Podle webu zemřel po srážce s vlakem, a to nedaleko místa, kde přišla o život Iveta Bartošová. 

Imrich působil mezi lety 1977 až 1983 ve skupině Abraxas, která vznikla krátce předtím. Rok po konci tohoto angažmá zakotvil v Tangu, díky kterému vstoupil do širšího povědomí veřejnosti, protože kapela vystupovala v televizi v hudebních pořadech pro mladé. Tango se rozpadlo v roce 1988. Další Imrichova kariéra už nebyla tak úspěšná. 

Nejnovější zprávy