Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Zemřela herečka Piper Laurie. Hvězdě "Carrie" a "Twin Peaks" bylo 91 let

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřela herečka Piper Laurie. Hvězdě "Carrie" a "Twin Peaks" bylo 91 let

Jana Procházková

15. října 2023 21:17

Piper Laurie jako Video

Ve věku 91 let zemřela americká herečka Piper Laurie. Během své kariéry byla třikrát nominována na Oscara. Hrála ve filmech jako "Carrie", "Children of a Lesser God" a seriálu "Městečko Twin Peaks". Informovala BBC.

Manažerka americké herečky oznámila agentuře Associated Press (AP), že Piper Laurie zemřela ve svém domě v Los Angeles ve věku 91 let. Marion Rosenbergová popsala Laurie jako „výjimečný talent a úžasnou lidskou bytost“.

Piper Laurie přijela do Hollywoodu v roce 1949 pod jménem Rosetta Jacobs. V Kalifornii podepsala smlouvu s Universal-International a získala řadu rolí po boku tehdy populárních herců, jako byli Ronald Reagan, Rock Hudson a Tony Curtis, jak uvedl Associated Press (AP).

V následujících letech byla Piper Laurie třikrát nominována na Oscara. První nominaci získala v roce 1961 za roli ve filmu "Pool Player". Následně, v roce 1976, byla oceněna kritiky za svou roli ve filmové adaptaci hororového románu Stephena Kinga "Carrie". V roce 1986 obdržela další nominaci za svůj výkon ve filmu "Children of a Lesser God".

Jak popsala agentura Associated Press (AP), po roce 1961 si Piper Laurie dala pauzu od velkého plátna. Během tohoto období žila se svým manželem na farmě ve Woodstocku v New Yorku. Později přiznala, že hnutí za občanská práva a válka ve Vietnamu ovlivnily její rozhodnutí změnit svůj život.

"Byla jsem zklamaná a hledala jsem smysluplnější život," uvedla. Na filmovou scénu se vrátila až na pozvání Briana De Palmy, který režíroval film "Carrie".

Piper Laurie také hrála v mnoha televizních seriálech, včetně "Matlock", "Městečko Twin Peaks", kde hrála dámu s polenem, "Murder, She Wrote" a ztvárnila matku postavy George Clooneyho v seriálu "ER".

Video: Video ukázka ze seriálu Twin Peaks: S.2 E.19 Variations on Relations | Anders Rosenberg

Nejnovější zprávy